Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Для лікування COVID-19 закупили нову партію препарату Тоцилізумаб

19 серпня 2021
7505

2784 флаконів препарату Тоцилізумаб поставили на національний склад. Далі він буде розподілений до регіонів задля своєчасної допомоги тяжкохворим із COVID-19. 

“Світова практика використання препарату та тогорічний досвід його участі в лікуванні українців дає підстави й надалі його застосовувати. Дослідження ще тривають, але зараз, якщо є можливість зберегти життя - ми маємо її використати”, - коментує поставку препаратів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. 

Він додає, що ДП “Медичні закупівлі України” придбали патентований оригінальний препарат безпосередньо у виробника.  

Зараз також триває закупівля 14 346 упаковок Ремдесевіру. Також є домовленості про постачання інноваційного противірусного препарату прямої дії, про це буде повідомлено додатково. Цей препарат призначають пацієнтам, які знаходяться на амбулаторному лікуванні, з метою уникнення ускладнень та госпіталізацій. Зараз він знаходиться на третій (останній) стадії клінічних досліджень. МОЗ попередньо домовився про квоту на поставку препарату для лікування 300 тис. пацієнтів.

Міністерство охорони здоров'я продовжує допомагати регіонам підготуватись до реагування на потенційний спалах COVID-19 в осінньо-зимовий період. 

Нагадаємо, що визначено та законтрактовано 257 лікарень спеціалізованої допомоги пацієнтам із COVID-19. Вони розподілені на заклади 1 та 2 хвилі реагування.  Потужності цих лікарень налічують 38 943 ліжка, з них 37 222 з киснем (96%) та 3 211 реанімаційних. Для амбулаторного лікування закуплено 14 790 кисневих концентраторів у всіх областях. Для цього в межах спеціальної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було надано 693 млн 693 тис. грн. Ці кисневі концентратори стали власністю територіальних громад, які є власниками відповідних амбулаторій (тобто комунальною власністю) та перебувають у їхньому оперативному управлінні. Додатково 43 лікарні отримали 152 млн грн для вдосконалення систем киснепостачання. Також у межах міжнародної технічної допомоги вже змонтовано нові кисневі станції ще у 20 закладах, які надаватимуть допомогу пацієнтам з COVID-19.