Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Cироватки проти дифтерії їдуть у кожну область

У  листопаді Україна отримала у якості гуманітарної допомоги 250 флаконів дифтерійного антитоксину. 150 з них були передані від ПРООН та ще 100  надало Посольство Республіки Індія в Україні.

Станом на 29 листопада створено централізований запас сироватки. Це дозволить оперативно надавати необхідну кількість доз для лікування у разі необхідності. Додатково сироватку буде розподілено та доставлено у регіони вже найближчим часом. 38 флаконів дифтерійного антитоксину вже надано Закарпатській області.

Також у регіонах ще залишається запас сироватки, що був отриманий в якості гуманітарної допомоги у серпні 2019 року від ВООЗ.

Дифтерійний антитоксин використовується виключно для лікування дифтерії. Кількість доз та необхідність введення визначається лікарем. 

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Це небезпечна хвороба, що загрожує летальними наслідками. Тому найнадійнішим способом захисту від хвороби є вакцинація як дітей, так і дорослих, відповідно до календаря щеплень.  

Наразі в Україні є понад 5 млн доз вакцини від дифтерії, які розподілені по всіх областях. Протягом грудня регіони додатково отримають 75 тис. доз вакцини для профілактики дифтерії та правця адсорбованої (АДП), яка вже доставлена в Україну. Безоплатне щеплення можна зробити, звернувшись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким у вас укладена декларація. 

Нагадуємо, що у 1991-1998 роках в Україні була епідемія дифтерії. Причиною був вкрай низький рівень вакцинації дітей та ревакцинації дорослих. Тоді захворіли 20 тисяч людей, 696 пацієнтів померли.

За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2011 рік – 8 випадків, 2012 – 5 (серед них – 1 дитина), 2013 – 6 (серед них – 2 дитини), 2014 – 4 (серед них – 1 дитина), 2015 – 2 (серед них – 1 дитина), 2016 – 4 дорослих (1 – в Івано-франківській області, 1 – в Одеській і 2 – у місті Києві), 2017 - випадків захворювання на дифтерію зареєстровано не було, у 2018 році 10 випадків.

Станом на кінець листопада 2019 р. в Україні було встановлено 23 діагноза "дифтерія".