Чому органи соціального захисту вимагають проходити перекомісію під час дії воєнного стану
На період дії воєнного стану на території України значно спрощена процедура проведення медико-соціальної експертизи. Тепер медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності.
Тобто, якщо особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд, МСЕК може приймати таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Однак деякі органи соціального захисту вимагають проходити перекомісію, адже в постанові КМУ № 390 вказано, що термін дії інвалідності продовжено на період воєнного стану. МОЗ роз’яснює, чому.
Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану в Україні, має бути проведений упродовж шести місяців після припинення або скасування воєнного стану за умови неможливості направлення (п. 3 постанови КМУ від 30.03.2022 р. № 390).
У разі, коли особа з інвалідністю проходила медико-соціальну експертизу та отримала рішення про зміну або невстановлення інвалідності чи відсотка втрати працездатності, то МСЕК і лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) мають інформувати органи соціального захисту населення на місцях — Пенсійний фонд України та Фонд соціального страхування України — про ухвалення такого рішення.
Якщо ж у зазначених вище органах немає інформації про прийняття рішення МСЕК/ЛКК щодо зміни чи відмови в продовженні інвалідності, відсотка втрати працездатності повнолітнім особам і дітям, то слід вважати, що інвалідність продовжена до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо повторний огляд не буде проведений раніше.