Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Численні переломи кісток, розриви артерій та вен. Як МОЗ допомогло українському герою повернутись до повноцінного життя?

Олексію 37 років, в цивільному житті він — IT-інженер. Його взвод ТрО  складався з 12 чоловіків, жителів сусідніх будинків: інженерів, спортсменів, підприємців. У перший місяць повномасштабної війни вони стояли на блокпостах у Києві. Коли росіян вибили з Київщини, а наступ на Сході не зупинявся, майже у тому ж складі хлопці поїхали на Схід.  

«Коли 24 лютого я побачив, що люди в паніці: біжать в магазини, хтось виїжджає, мене це… Я така людина, що я собі таке дозволити не можу, я себе не буду поважати. Тому в перший день я пішов здати кров, а в другий вже записався в ТрО», — розповідає про свій шлях на війну сьогодні вже демобілізований військовий Олексій Савін. 

Взвод Олексія виконував бойові завдання у Донецькій, Харківській, Луганській областях. Сьогодні половини з тих, з ким чоловік познайомився у другий день війни і прожив пліч-о-пліч найстрашніші дні життя, вже немає серед живих. Олексію пощастило більше — у своєму двобої зі смертю він вийшов переможцем. Проте сліди цього поєдинку ще довго нагадуватимуть про себе. 

Осколок від фугасного снаряда, який прилетів поруч, наскрізь пробив тулуб. Численні переломи кісток, руйнування суглобів, розриви артерій та вен — тіло Олексія було травмоване до невпізнання. У такому стані пораненого бійця евакуаційним рейсом відправили до Німеччини. За дев’ять місяців лікування та реабілітації чоловіка поставили на ноги. Усі витрати, а це понад 140 тисяч євро, взяла на себе німецька сторона. 

Сьогодні Олексій вже вдома. Окрім роботи в його житті з’явилось нове, вимушене дозвілля: 6 разів на тиждень по 4 години на день чоловік займається з фахівцями з реабілітації. Щоб хоча б трішки наблизити травмовану ногу до бувалої рухливості. 

Історія Олексія — одна із сотень історій військових, які пройшли лікування після поранення за кордоном. Якщо ви чи ваші близькі-військовослужбовці отримали бойову травму та потребуєте лікування за кордоном — ви можете подати заявку на сайті МОЗ.  

Сучасна та ефективна медична допомога й реабілітація доступні й в Україні:

  • для проходження реабілітації амбулаторно вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря, 
  • для проходження стаціонарної реабілітації достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого. 

В Україні доказова реабілітаційна допомога надається мультидисциплінарними реабілітаційними командами медичних закладів відповідно до Закону «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я». 

Наразі під відповідні послуги НСЗУ законтрактовано 416 медичних закладів по всій країні.