Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Чернівчани можуть звертатися до лікарень, щоб отримувати ліки як гуманітарну допомогу

Мешканці Чернівецької області, які потребують препаратів, зокрема для лікування хронічних захворювань чи для амбулаторного лікування, можуть отримувати їх у лікарнях регіону. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда за результатами робочого візиту до Чернівецької області.

«Через війну багато українців змінили місце проживання, переїхали до відносно безпечніших регіонів, зокрема Чернівецької області. Відтак лікарні області почали отримувати лікарські засоби як гуманітарну допомогу, щоб забезпечити значний попит на препарати для лікування хронічних хвороб, наприклад, серцево-судинних тощо», – зазначає перший заступник міністра.

Водночас він зауважив, що у випадках, коли пацієнтів змушують купувати ліки, хоча вони є в наявності у лікарні, слід звертатися на гарячу лінію Національної служби здоров’я України за номером 16-77. Інформацію про наявність ліків, зокрема, що надходять як гуманітарна допомога, можна дізнатися зі стендів, розміщених у закладах охорони здоров’я. Також такі дані можна отримати за допомогою сервісу єЛіки.

«Важливо, що регіональна влада повинна також інформувати пацієнтів про наявність препаратів у пунктах видачі. Тому закликаю всіх працювати відповідно до визначеного МОЗ алгоритму та активніше поширювати інформацію про такі препарати», – наголосив Олександр Комаріда.

Перший заступник міністра відвідав кілька медзакладів області та відзначив ті, де до військових реалій адаптувалися: приймають на роботу медиків-вимушених переселенців, заробітні плати виплачують у повному обсязі: «Щиро вдячний за залученість, відповідальність та небайдужість до людських проблем. Саме такий підхід до роботи наближає нашу перемогу!»