Черкаський обласний кардіоцентр отримав сучасне медичне обладнання
Черкаський обласний кардіологічний центр отримав сучасний компʼютерний томограф Aquilion Prime SP з кардіопакетом виробництва Canon Medical Systems Corporation, Японія. Медичне обладнання було придбано та доставлено Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоров’я.
Вартість томографа – понад 15,5 млн грн. Зазначимо, що Черкаський обласний кардіологічний центр забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання жителям області та вимушено переміщеним особам.
Понад 50 % усіх зареєстрованих випадків інфаркту міокарда області госпіталізуються та отримують лікування саме у кардіологічному центрі.
Щорічно в амбулаторно-поліклінічному відділені отримують консультативну допомогу 22,5 тис. хворих, а стаціонарну медичну допомогу – більше ніж 4,5 тис. хворих. Крім того, у закладі виконується понад 1600 оперативних втручань на серці.
У лікарні успішно виконують весь спектр оперативних втручань на серці: операції коронарного шунтування на працюючому серці та в умовах штучного кровообігу, протезування та реконструктивні операції на клапанах серця, видалення пухлин серця, трансплантація серця та інші.
В інтервенційних операційних проводяться черезшкірні коронарні втручання, стентування коронарних артерій. Переважна більшість хворих області з блокадами серця спрямовуються до Черкаського обласного кардіологічного центру, де їм проводяться імплантації штучних водіїв ритму, хворим з ризиком раптової смерті імплантуються кардіовертери-дефібрилятори.
Зазначимо, що комп’ютерна томографія (КТ) – це сучасний метод променевої діагностики, заснований на застосуванні рентгенівських променів. Використання даного методу в кардіологічному центрі дасть можливість краще обстежувати ургентних кардіохірургічних хворих, в тому числі з розшаровуючими аневризмами аорти, хворих інфарктом міокарда, інсультами, що часто супроводжують інфаркт міокарда по типу інфаркт/інсульт та інших серцево-судинних хворих, проводити діагностику супутніх патологій.
Завдяки наявності такого медобладнання лікарі зможуть використовувати найновітнішу методику діагностування, а мешканці регіону – отримувати медичну допомогу найвищого рівня.
Після проведення капітального ремонту приміщень, було виконано монтаж обладнання, проведено навчання медичного персоналу та встановлено джерело безперебійного живлення відповідного класу.
Наразі проводиться підготовка документів для отримання ліцензії, після чого томограф запрацює на повну потужність.