Уряд спростив акредитацію медичних закладів
Підготувати документи для акредитації і пройти її тепер буде значно простіше. Спрощено і отримання ліцензії.
Відповідна постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 765 і від 2 березня 2016 р. № 285» була прийнята на засіданні Уряду 13 березня 2019 року.
Що змінюється в порядку акредитації
По-перше, з моменту публікації постанови медичні заклади можуть пройти акредитацію одразу після отримання ліцензії. До цього заклади, які отримали ліцензію, повинні були чекати два роки, щоб подати документи на акредитацію.
Проходження акредитації тепер є добровільним. Але в такому випадку заклади, які не мають сертифікат про акредитацію, не зможуть видавати лікарняні листки, надавати медичні послуги у сферах допоміжних репродуктивних технологій і трансплантації та робити аборти, проводити клінічні випробування.
По-друге, скоротиться час підготовки документів для проходження акредитації. З переліку документів, які подаються для проходження акредитації, вилучили форму №20, обов’язкову статистичну звітність.
По-третє, для закладів, які змінили свій юридичний статус — з бюджетних установ перетворилися на комунальні некомерційні підприємства (КНП) — дія акредитаційного сертифіката буде продовжена без проходження акредитації.
Зміни до Ліцензійних умов з медичної практики
По-перше, в частині ліцензійних умов скасували локальні протоколи з надання медичної допомоги.
По-друге, зобов'язали медичні заклади всіх форм власності оприлюднювати інформацію щодо наявності у них лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання.
Нагадаємо, що 27 грудня 2017 Уряд вніс зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, які зменшили обсяг документів необхідних для отримання ліцензії. Зокрема, вилучили Акт санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта. Зазначені зміни стосуються закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які будуть надавати первинну медичну допомогу.