На «Доступні ліки» та інсулін можна виписувати паперові рецепти
Програма реімбурсації вартості лікарських засобів продовжує працювати в умовах воєнного стану. Якщо пацієнт потребує амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії то може отримати лікарські засоби, які входять до програми "Доступні ліки", безоплатно або з доплатою. Заради доступу пацієнтів до життєво необхідних ліків у порядок реалізації програми внесені зміни.
Так, на період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами на “Доступні ліки” та інсулін дозволено використовувати паперові рецепти.
У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку. Лікар може виписувати рецепт на «Доступні ліки» на місяць.
Аптеки, які відпускають “Доступні ліки” за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначені ліки, у разі їх наявності. А Національна служба здоров’я стабільно оплачує аптечним закладам кошти за відпущені за паперовими та електронними рецептами ліки.
Надати рецепт на “Доступні ліки” від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету ІІ типу, нецукрового діабету та інсулін у паперовому вигляді може будь-який лікар, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від того, чи укладена у пацієнта декларація із ним. Тоді як в мирний час пацієнт мав звертатись лише до свого сімейного лікаря, з яким укладена декларація. І ці зміни значно спростили доступ пацієнтів до необхідних ім ліків.
Хто виписує рецепт пацієнту на “Доступні ліки” та інсулін
- При серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабету II типу”, бронхіальній астмі, рецепт на “Доступні ліки” виписують лікарі, які надають первинну медичну допомогу. Це - сімейний лікар, терапевт або педіатр.
- Рецепти на препарати інсуліну та препарати для лікування нецукрового діабету зможуть виписати і лікарі за спеціальностями “Ендокринологія”, “Дитяча ендокринологія”, і лікарі, які надають первинну медичну допомогу (але тільки на основі призначення лікаря-ендокринолога).
- Рецепти на лікарські засоби при розладах психіки та поведінки виписують лікарі за спеціальностями “Психіатрія”, “Дитяча психіатрія”; для лікування епілепсії - лікарі за спеціальностями “Психіатрія”, “Дитяча психіатрія”, “Неврологія”, “Дитяча неврологія”.