Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Зупинити захворюваність на кір може вакцинація

Цього року 735 людей із 15 регіонів України захворіли на кір. Більшість із них – діти. Ріст захворюваності насамперед пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. 

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Захворювання дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. 

«У світі прагнуть елімінувати кір взагалі. У країнах, де вакцинація від захворювання охоплює більшість населення, люди перестають хворіти на кір. І неприйнятною є ситуація, коли в час доказової медицини, лікарі чи інший медичний персонал відмовляє молодих батьків від щеплення дітей. Вважаю, що це своєрідний медичний злочин», – зазначила Оксана Сивак.

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт і навіть призвести до смерті. Спеціального лікування від цього захворювання нема. Найкращий захист від кору – вакцинація. 

«Ми підтримуємо Міністерство охорони здоров’я у прагненні домогтися належного рівня імунізації, щоб кожна дитина в Україні була захищеною. Нажаль, батьки часто недооцінюють важливість вакцинації, тому що вони не бачать жахливих наслідків цієї хвороби. Дуже важливо, щоб діти отримували дві дози вакцини проти кору, а також вакцини проти інших п’яти захворювань до того, як вони ідуть до школи. Вакцина проти кору безпечна, надійна та ефективна. Такі вакцини використовуються не лише в Україні, але і в багатьох інших європейських країнах», – повідомила Марте Еверард, голова бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини. Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень, зверніться за консультацією до лікаря.

«Вакцини в країні є, тому немає жодних виправдань, щоб не вакцинуватися. Ми завезли понад 1.2 мільйона доз вакцини КПК виробництва GSK у 2016 році, і зараз в регіонах є в наявності близько 900 тис. доз цієї комбінованої вакцини. Ми закликаємо лікарів проактивно запрошувати батьків на вакцинацію, а батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей і не відмовлятися від щеплення», – наголосила Джована Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні. 

Нагадаємо, що за останні 15 років зріст захворювання в Україні спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей. Для того, щоб попередити захворювання і уникнути ускладнень, проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо вакцинації.

Інформація про наявність вакцини