Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Зміни у системі безперервного професійного розвитку: дайджест

Щорічно медичні працівники відвідують навчальні заходи БПР, за які отримують бали, необхідні їм для проходження атестації. Це – ціла система безперервного професійного розвитку. На сьогодні вона охоплює:

  • підвищення кваліфікації на циклах тематичного удосконалення;
  • професійне медичне стажування;
  • участь у наукових, науково-практичних конференціях, конгресах, симпозіумах, з’їздах;
  • професійний розвиток за дистанційною формою навчання;
  • навчання на симуляційних тренінгах або тренінгах з оволодіння практичними навичками;
  • участь у фахових школах, семінарах, майстер-класах;
  • проведення симуляційних тренінгів або тренінгів з оволодіння практичними навичками;
  • проведення тематичного навчання;
  • підготовку та публікацію статтей або огляду в журналі з імпакт-фактором.

Окрім цього є низка інших навчальних активностей, що можуть бути включені в цю систему уже цього року, зокрема і навчання у нових форматах освітніх заходів – «групах рівних». Такий підхід дозволяє навчатися на основі опрацювання власного досвіду складних випадків та обміну досвідом між колегами, застосовуючи знання, засновані на доказовій медицині. Це допомагає будувати професійні зв’язки з колегами, мультидисциплінарну взаємодію з метою безперервного поліпшення якості медичної допомоги.

Робота із урегулювання правил у системі БПР залишається пріоритетним напрямом для МОЗ. Адже якісне та доступне навчання медичної спільноти вкрай важливе для ефективної системи охорони здоров’я та медичної допомоги пацієнтам. Міністерство охорони здоров’я України працює над залученням до системи БПР нових груп медичної спільноти (медичних сестер, фармацевтів, працівників сфери охорони здоров'я з вищою немедичною освітою), розширенням можливостей для навчання та над створенням умов для формування ринку доброчесних провайдерів БПР.

Пропонуємо медичним працівникам дізнатись більше про систему БПР та плани МОЗ України щодо змін у цій сфері в дайджесті за посиланням.