Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Жодна людина не може піддаватися катуванню або нелюдському ставленню, що принижує її гідність

Психіатричні лікарні в Україні є місцями несвободи, де все частіше порушують статтю 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і де перебувають люди, які зазвичай не можуть самостійно звернутися за захистом своїх прав.

Продуктивна взаємодія між лікарем та пацієнтом можлива лише у разі впевненості пацієнтів та їхніх родичів у безпечному та якісному рівні надання психіатричної допомоги.

В Україні ж залишилась система недовіри суспільства до психіатричної служби, у якій пацієнти страждають від стигматизації. Зазвичай психіатричні лікарні асоціюються з жорстоким поводженням з пацієнтами, чому сприяє певна закритість психіатричної служби.

З глибоким занепокоєнням ми спостерігаємо за ситуацією навколо Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2 Сумської області. Впевнені, що досудове розслідування цих трагічних подій, здійснюватимуть відповідно до засад кримінального провадження.

Ми розуміємо, що реформування психіатричної служби є одним з наших пріоритетних завдань. У 2013 році Європейське регіональне бюро ВООЗ прийняло Європейський план дій з охорони психічного здоров’я. Сучасний стан української психіатричної служби потребує невідкладного вирішення задач, сформульованих у цьому плані дій.

Ми вже розпочали розробку концепції розвитку системи охорони здоров’я в Україні, у якій передбачили, що послуги з охорони психічного здоров’я повинні бути організовані таким чином, щоб забезпечувати пацієнтам повноцінне життя в суспільстві.