Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Затверджено новий клінічний протокол щодо медичної допомоги людям з ігровою залежністю

Ігрова залежність (лудоманія) — патологічна схильність до азартних ігор. Пристрасть до гри офіційно визнана ВООЗ психічним розладом, а поняття «ігровий розлад» включено до міжнародної класифікації хвороб у групу «Психічні, поведінкові або нервові розлади». 

У відповідь на зростання ігрової залежності як у світі, так і серед українців зокрема, та для ефективнішого лікування від цього розладу МОЗ України разом із професійною спільнотою розробили новий клінічний протокол медичної допомоги «Ігрова залежність (лудоманія)». Він затверджений наказом МОЗ України № 1201 від 10 липня 2024 року та оприлюднений на сайті відомства. 

Новий клінічний протокол визначає процес надання медичної допомоги в Україні людині з ігровою залежністю. Він містить науково обґрунтовані рекомендації щодо скринінгу та лікування людей, які мають проблеми, повʼязані з азартними іграми. Це рекомендаційний документ із найкращої медичної практики для фахівців в галузі охорони здоров’я та соціального забезпечення, які допомагають людям із проблемами, пов’язаними з азартними іграми, або з ризиком їх розвитку. Також він може бути застосований дослідниками й розробниками політик у даній області.

Клінічний протокол допомагатиме лікарю і пацієнту в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях. Він є інформаційною підтримкою для підвищення якості клінічної практики завдяки застосуванню доказово ефективних медичних технологій, психотерапевтичних методів, лікарських засобів та організаційних ресурсів медичної допомоги. 


Рекомендації засновані на найкращих наявних доказах, дослідженнях і знаннях щодо скринінгу, оцінки та методів лікування осіб з ігровою залежністю. Зокрема, за основу взяті клінічні настанови Центру дослідження та лікування проблем азартних ігор при австралійському Університеті Монаша* «Національні рекомендації щодо скринінгу, оцінки та лікування ігрової залежності». Ці настанови є прикладом найкращої практики надання медичної допомоги пацієнтам з ігровою залежністю і ґрунтуються на даних доказової медицини стосовно ефективності та безпеки медичних втручань, психотерапії, фармакотерапії та організаційних принципів її надання. 


*Problem Gambling Research and Treatment Centre (2011) National guidelines for screening, assessment and treatment in problem gambling. Melbourne, Australia: Monash University


Нагадаємо, у 2023 році за підтримки МОЗ України було проведене перше в нашій країні національне дослідження у сфері ігрової залежності (опитано близько 9000 гравців). За його результатами вдалося скласти портрети проблемних гравців, виявити прогалини, розробити рекомендації щодо контролю ігрової поведінки — запобігання та реагування на прояви лудоманії тощо.