Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Закарпатці можуть безоплатно пройти обстеження за допомогою нової системи холтерівського моніторування

Мешканці Закарпаття, які мають серцево-судинні захворювання, відтепер можуть абсолютно безоплатно пройти сучасне діагностичне обстеження – холтерівське моніторування. Воно дає можливість діагностувати ті порушення системи кровообігу, які неможливо виявити звичайною електрокардіограмою – порушення ритму, періоди зниження трофіки міокарду. Також такий моніторинг дозволяє виявити нічну гіпертензію і причину періодичного запаморочення та знепритомлення.

Донедавна пацієнтам Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру доводилось тижнями чекати на цю процедуру. Чотири старі реєстратори постійно виходили з ладу і не витримували навантаження. Якщо у 2017 році пройшли обстеження 229 пацієнтів закладу, то у 2018 – лише 195. Тому нова сучасна система холтерівського моніторування та сім реєстраторів, які днями отримав медзаклад, дозволить обстежувати більшу кількість пацієнтів та виявляти небезпечні приховані патології серцево-судинної системи.  

Обладнання для обласного клінічного кардіологічного диспансеру було придбано за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Закарпатській області.

Обстеження на холтерівському моніторі триває протягом доби. На тілі пацієнта закріплюються датчики, які підключені до портативного реєстратора. Людина веде звичайний спосіб життя, а прилад записує кардіограму. Якщо під час звичайної ЕКГ проводиться запис 40-50 ударів серця, то холтерівський метод моніторингу дозволяє реєструвати до ста тисяч ударів серця за добу. Така 24-годинна безперервна реєстрація ЕКГ дозволяє більш ретельно і точно проаналізувати роботу серця, причини і час виникнення порушень та збоїв в його роботі. Після запису ЕКГ всі показники аналізуються на комп’ютерному обладнання за допомогою спеціального програмного забезпечення. Після цього лікар може призначити правильне лікування.