Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Винесли на громадське обговорення нові правила застосування примусових заходів медичного характеру

Міністерство охорони здоров'я України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги».

Документ доступний за посиланням http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20170503_1.html.

За рішенням суду примусові заходи застосовують до осіб, які скоїли суспільно-небезпечні діяння, але визнані неосудними. Така психіатрична допомога має на меті інтегрувати цих людей у суспільство та запобігти вчиненню ними повторних суспільно-небезпечних діянь.

«Зміни, відображені у наказі, дозволять наблизити допомогу до хворого. Впровадження нових правил сприятиме своєчасній та якісній психіатричній допомозі неосудним. При цьому будуть збережені соціальні контакти з близькими та родичами, що не мають можливості регулярно приїжджати до пацієнтів, які отримують лікування в іншому регіоні. Кім того мережа закладів, де надаватимуть таку допомогу дозволить уникнути неефективних та необґрунтованих фінансових витрат на транспортування пацієнтів», – зазначає Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції. 

Залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших, суд може застосувати такі стаціонарні види примусових заходів медичного характеру:

  • госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом; 
  • госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом; 
  • госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.

При звичайному нагляді неосудна особа зможе самостійно, без супроводу медичного працівника, залишати палату, відділення та заклад. Нині ця можливість не реалізована. Станом на початок березня цього року такого нагляду потребувало 654 пацієнта. 

При посиленому нагляді людина зможе без супроводу медпрацівника залишати палату та відділення. Хоч виходити за межі закладу самостійно – заборонено. Таких пацієнтів налічується близько 400. 

Суворий нагляд передбачає вільне пересування у межах відділення, проте залишати його без супроводу медичного працівника особа не матиме змоги. Нині кількість таких пацієнтів сягає до 600. 

Проект наказу розроблений МОЗ з урахуванням рішень Європейського суду з прав людини у межах плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. 

Пропозиції та зауваження до проекту можна надати протягом місяця з дати публікації на поштову адресу МОЗ України або на e-mail: [email protected].