Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Відомча медицина поступово інтегрується в загальну систему охорони здоров’я – Павло Ковтонюк

У цивілізованих країнах немає відомчої медицини. Там існують окремі програми, які передбачають певні види медпослуг для визначених категорій осіб. Так само в Україні, відомча медицина буде інтегрована в загальну систему охорони здоров’я. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, коментуючи питання подальшої долі відомчої медицини.

«У розвинених країнах, оскільки працює система національної страхової медицини, гроші йдуть не на утримання відомчих закладів, а за послуги. Коли хочуть покрити додаткові послуги для якоїсь категорії людей, наприклад, військових чи державних службовців, роблять окремі страхові програми. Тобто, кошти йдуть за людиною в певний заклад. А в Радянському Союзі був інший принцип: утримували окремі заклади, куди ці люди повинні були ходити», – зазначив Ковтонюк. Він запевнив, що ситуація зміниться. За словами заступника міністра, відомства самостійно ухвалюватимуть рішення, чи хочуть вони й надалі зі своїх бюджетів утримувати медичні заклади.

«Нова економіка охорони здоров’я після реформи, коли ми перейдемо на принцип національного солідарного страхування, буде підштовхувати до інтеграції відомчих закладів у загальну мережу, – наголошує Павло Ковтонюк. – Окремі відомства вже діють на випередження, наприклад, «Укрзалізниця», яка почала цей процес. Вони планують робити окремі програми для своїх працівників, але заклади утримувати не хочуть. І це правильний підхід. Як тільки буде запроваджена страхова медицина у 2019 році, ці процеси підуть активніше. Відомства побачать, що неефективно утримувати лікарні, набагато вигідніше витрачати кошти на послугу».