Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Відкрито перший в Україні центр патронажу

У Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Центр діятиме на базі Житомирського медичного інституту. Тут навчатимуть лікарів та медичних сестер первинної ланки, що надають послуги домашніх візитів в родини з дітьми від народження до 3 років, та наочно демонструватимуть взаємодію з родинами в домашніх умовах. Житомирщина — друга область в Україні після Донецької, яка почала впроваджувати цю нову модель домашніх візитів медпрацівників до вагітних жінок та родин з малюками від народження до трьох років.

Новостворений центр складається з двох зон: тренінгової, де навчатимуться медики, студенти інституту та майбутні батьки, і симуляційної, де можна опанувати практичні навички догляду за немовлям, визначити ризики безпеки для немовля в домашніх умовах.  Він забезпечений всім необхідним для навчання та комфортного перебування.

На його відкритті імплементований партнер ГО «In Touch Ukraine Foundation» за підтримки ЮНІСЕФ передала обладнання для телемедицини для 13 центрів первинної медико-санітарної допомоги з Житомирської, Київської областей та міста Києва, які вже долучилися до програми «Турбота з народження вдома».

Пристрої для телемедицини допоможуть краще взаємодіяти між патронажною медичною сестрою та лікарем-педіатром:

  • забезпечать постійний моніторинг та контроль стану маленького пацієнта;
  • покращать продуктивність роботи лікарів, розвантажуючи їх робочий день і зменшуючи кількість офлайн оглядів;
  • зменшать тривожність батьків.

З початку року більше ніж 2000 родин з новонародженими дітьми в 11 регіонах України вже отримують послуги патронажних медичних сестер вдома.