Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

В Україні продовжується навчальна програма за підтримки української діаспори Канади

Упродовж 10-13 червня 2019 кращі нейрохірурги, неврологи та онкологи канадської дитячої клініки SickKids (Торонто, Онтаріо Канада) працюватимуть в Україні. Такий візит заплановано в межах співпраці між SickKids Hospital та Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «ОХМАТДИТ», що став можливим завдяки підтримці української діаспори  Канади. Канадський Фонд «Діти Чорнобиля» (the Children of Chornobyl Canadian Fund, CCCF) виділив 800 тисяч канадських доларів для того, щоб фахівці лікарні SickKids розробили навчальну програму для українських лікарів і медсестер.

10 червня в МОЗ України експерти з обох країн обговорили основні напрями подальшої співпраці.

“Міністерство охорони здоров`я стало платформою, що допомагає об’єднувати іноземні та українські клініки в налагодженні професійних зв’язків. Важливо, що фахівці SickKids діляться з нашими лікарнями не лише своєю медичною експертизою, а й практиками управління медичними закладами. Тут і стратегічне планування розвитку лікарні, і фінансове планування, фандрейзинг, робота зі спонсорами та благодійними організаціями”, - сказала гендиректорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко.

Упродовж трьох днів іноземні фахівці проведуть близько 50 консультацій та лекцій для лікарів з усієї країни, а також спільно з українськими фахівцями “ОХМАТДИТу” здійснять декілька надскладних операцій дітям з важкими онкологічними захворюваннями мозку та епілепсією.

До команди експертів входять головний виконавчий директор благодійного фонду “SickKids” Тед Гаррард, Директор Програми стажувань для педіатрів України, яку вже 5 років поспіль реалізує SickKids Foundation разом із канадським Фондом «Діти Чорнобиля» Мирослава Ромах, директор Major Gifts фонду “SickKids” Ненсі Горватс, голова Центру з досліджень пухлин головного мозку “SickKids Hospital” Джеймс Т. Рутка, онколог SickKids, президент Міжнародного товариства дитячої онкології (SIOP) Ерік Буфе, лікар-невропатолог Тіна Гоу, начальник служби дитячої нейрохірургії Центру медичних наук Дитячої лікарні м. Вінніпег Колін Казіна.

“Робочий візити до України таких спецілістів - це унікальна можливість для вітчизняних медиків. Отриманий неоціненний досвід та знання в подальшому допоможуть їм рятувати не одне людське життя. На сьогодні мультидисциплінарною бригадою українських та канадських лікарів проведено одну надскладну операцію, заплановано ще кілька -  і це вже велика перемога для нас” - зазначила головний лікар НДСЛ «Охматдит» Ірина Садов’як.

Нагадаємо, “SickKids” - один з найпотужніших світових педіатричних закладів охорони здоров'я і провідний науковий центр охорони здоров'я Канади. Заснований у 1875 році, він є найбільшою дослідницькою лікарнею у Канаді, має численні наукові відкриття у сфері лікування дітей. Дана клініка вже має досвід роботи з Україною. З 2014 року вони реалізовують “Програму стажувань для педіатрів України” разом із канадським Фондом “Діти Чорнобиля”  (the Children of Chornobyl Canadian Fund (CCCF)).

У 2018 році “SickKids” та “ОХМАТДИТ” підписали меморандум про співпрацю. Укладення такої угоди відкрило для України можливість застосування найкращих міжнародних практик в лікуванні важких захворювань. У межах угоди канадські лікарі з SickKids проводять тренінги в Києві, а українські медики стажуються в Канаді. Передусім нейрохірурги, неонатологи, онкологи та фахівці, що займаються трансплантацією кісткового мозку.