Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Усі придбані вакцини для МОЗ України ефективні і безпечні

Міжнародні організації закуповували за бюджетні кошти надійні вакцини, які використовують для захисту від хвороб в усьому світі.

В Україні доступні вакцини для дітей згідно з Календарем профілактичних щеплень. З інформацією про залишки вакцин у регіонах України станом на початок нинішнього місяця можна ознайомитись за посиланням https://goo.gl/MSR3L9.

Вакцинація дозволяє уникнути низки серйозних хвороб, тому забезпечення вакцинами – один із пріоритетів для Міністерства охорони здоров'я та Уряду України. За оцінками експертів ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати у світі від 2 до 3 мільйонів випадків смерті тільки таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк та кір.

Останнім часом до МОЗ надходять повідомлення про відсутність тієї чи іншої вакцини у конкретному лікувальному закладі. Після розгляду проблеми з'ясувалося, що така ситуація стала можливою через недосконалий розподіл вакцин на місцевому рівні.

Якщо Вам повідомили, що у лікарні відсутня вакцина, звертайтеся до представників місцевої влади, щоб ініціювати перерозподіл необхідних препаратів.

Виробництво вакцин – це складний процес, який триває від одного до трьох років. Україна, через специфіку бюджетного процесу, не має можливості укладати довгострокові контракти з виробниками, тому виробництво препаратів розпочинається після формування замовлення.

Сьогодні у світі фіксують дефіцит певних вакцин на глобальному ринку. Наприклад, міжнародна організація ЮНІСЕФ, яка здійснювала закупівлі вакцин відповідно до календаря щеплень за кошти 2015 року, офіційно повідомила, що до 2019 року не зможе закуповувати комбіновані вакцини, до складу яких входить ацелюлярний кашлюковий компонент. Він є складовою п'ятикомпонентної вакцини «Пентаксим».

Нестача цієї вакцини пов'язана зі зростанням попиту у світі. Через збільшення випадків кашлюку у кількох країнах посилили захист додатковою вакцинацією.

У минулому році ПРООН все ж таки змогла закупити для України партію вакцин «Пентаксим» виробництва Санофі Пастер (Франція), запакованих для Китаю.

Нагадаємо, що на території України використовуються вакцини тільки підтвердженої якості. До медичних закладів потрапляють виключно вакцини, що відповідають необхідним стандартам.