Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Україна та Нідерланди ініціювали резолюцію щодо психічного здоров’я у часи війн та катастроф

Україна та Королівство Нідерланди разом із групою з 12 держав-членів ВООЗ ініціювали проєкт резолюції «Зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки до, під час та після збройних конфліктів, природних та антропогенних катастроф, охорони здоров’я та інші надзвичайні ситуації».

Резолюція спрямована на посилення профілактики, сприяння, захисту та допомоги, пов’язаної з психічним здоров’ям і психосоціальною підтримкою в надзвичайних ситуаціях.

«На фоні безпрецедентної кількості гуманітарних криз у всьому світі – незалежно від того, спричинені вони збройними конфліктами, природними та антропогенними катастрофами, медичними та іншими надзвичайними ситуаціями – зміцнення психічного здоров’я та психосоціальна підтримка є надзвичайно важливими для просування права на високий рівень здоров’я», – зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров у своєму виступі на 154 сесії ВООЗ в Женеві.

Незадоволені психічні та психосоціальні потреби також мають далекосяжні та довгострокові негативні людські, соціальні та економічні наслідки, які впливають на окремих людей, громади та суспільство в цілому.

З метою покращення глобального психічного здоров’я Секретаріат ВООЗ розробив Комплексний план дій щодо психічного здоров’я на 2013-2030 рр., який визначає чіткі дії для держав-членів, Секретаріату ВООЗ та міжнародних, регіональних і національних партнерів щодо сприяння психічному здоров’ю та добробуту людей. 

Очікується, що резолюція буде спільно завершена і прийнята консенсусом на 77-й Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в травні цього року.