У Львівській і Полтавській областях провели аналіз госпітальної мережі
Львівська та Полтавська області стали першими регіонами, де провели аналіз госпітальної мережі. Ці регіони отримали рекомендації щодо визначення лікарень інтенсивного лікування у підготовці до трансформації системи фінансування спеціалізованої медичної допомоги.
Вибір таких медзакладів має відбуватися з використанням об’єктивних даних, чітких аргументів та єдиного підходу до всієї мережі закладів охорони здоров’я відповідного госпітального округу.
«Планування мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування - це надзвичайно відповідальний момент. За кожним правильним прийнятим рішенням будуть тисячі врятованих пацієнтів та сотні медичних команд, що дійсно матимуть можливість врятувати. Попередні результати аналізу вже готові», - зазначив Андрій Васько, т.в.о. заступника директора Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації.
За якими критеріями визначають лікарні інтенсивного лікування:
1. 44 індикатори діяльності закладів охорони здоров’я, згруповані у 4 блоки:
- покриття потреб населення (пологи, екстрені госпіталізації, госпіталізації з інсультами, госпіталізації з гострим інфарктом міокарда)
- функціональні потужності (кількість ліжок, кількість лікарів, кількість одиниць обладнання, залишкова вартість)
- невідкладність надання медичних послуг/гострота випадків (частка пацієнтів з мозковими інсультами, частка пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, кількість видів оперативних втручань у стаціонарі, частка ургентних госпіталізацій та інші)
- Функціональна ефективність (завантаженість персоналу, співвідношення середнього медичного персоналу до лікарів, середня тривалість перебування у лікарні, завантаженість обладнання, летальність)
2. Територіальна доступність населення до лікарень (відповідно до нормативних вимог – не більше 60 хвилин)
3. Обсяг послуг, які надає лікарня (нормативно встановлені вимоги щодо мінімальної кількості пологів у лікарні для БЛІЛ-І та ІІ рівнів – 400/800 на рік, та інсультів для ЛІЛ-ІІ рівня – 400 на рік ).
Крім Львівської та Полтавської областей, експерти Проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” працюють ще з дев’ятьма областями - Тернопільською, Чернігівською, Вінницькою, Чернівецькою, Одеською, Хмельницькою, Херсонською, Кіровоградською і Житомирської. Цим областям допомагатимуть протягом 2019 року аналізувати госпітальну мережу відповідно до Методології. Якщо у вашій області є така потреба, зверніться до представників Проекту - [email protected] (Наталія Кириченко).
Нагадаємо, що в Україні створення госпітальних округів розпочалося у 2017 році. Пропозиції щодо створення госпітальних округів розроблялися на місцях, аби зробити медичні послуги більш доступними та безпечними для людей. Наразі госпітальні округи визначені у 23 областях України та місті Києві. У багатьох округах вже створені госпітальні ради. Ці дорадчі органи визначають проблемні питання, розробляють пропозиції та рекомендації, як реалізувати державну політику у сфері охорони здоров’я та організувати доступ до медичної допомоги мешканцям у межах госпітального округу.