Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Створення ефективних сервісів з ментального здоров’я за наявних ресурсів – досвід Житомирщини

Як створити простір турботи та допомоги ветеранам за вже наявних ресурсів та можливостей продемонструвала Житомирщина під час першого виїзного семінару для регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? Зокрема, представники області розказали, як сервіси з ментального здоров’я можуть допомагати нашим захисникам вже зараз та на конкретних прикладах показали, як все це працює. 

Так, на базі Житомирського обласного медичного центру вертебрології і реабілітації створена Громадська спілка «Дім Ветерана», де працюють за принципом «рівний-рівному». Тут проходять реабілітацію військовослужбовці, ветерани, їх родини, сім’ї загиблих героїв. Крім традиційних форм відновлення, застосовують арттерапію, іпотерапію, поїздки на квадроциклах, вивчають історію країни та іноземні мови, разом співають. Також надають учасникам війни всебічну інформаційну та юридичну допомогу.

«Ми намагаємось охопити всіх, хто потребує підтримки, ветеранів насамперед. Ми розширюємо доступ до послуг у сфері ментального здоров’я саме на рівні громад, ближче до людей. Наші психологи та медичний персонал постійно вдосконалюють свої навички, проходять відповідні курси та тренінги для того, щоб надавати фахову підтримку чи реабілітацію. Вже зараз ми маємо 28 центрів психологічної підтримки на базі інклюзивно-ресурсних центрів області», – наголосила перша заступниця начальника Житомирської ОДА Наталія Остапченко, яка є відповідальною в регіоні за впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Ще один цікавий приклад – Центр ветеранського розвитку при Державному університеті «Житомирська політехніка». У закладі освіти готують фахових психологів та помічників ветерана, а також розробляють та застосовують унікальні практики відновлення – від комп’ютерних ігор до цифрових просторів реабілітації, що об'єднують інтерактивні технології та досвід психологів. Крім того, тут проводять професійну адаптацію та навчають нових професій ветеранів та членів їх родин. 

«Для нас головне, що є синергія зусиль всіх і кожного. Влада, громадськість, вища школа – наше спільне завдання розширювати діяльність та надавати все необхідне для збереження та підтримки ментального здоров’я жителів Житомирської області», – запевнила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я в Житомирщини Ірина Гладка.

Практика виїзних семінарів для регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я започаткована Координаційним центром КМУ / Mental Health UA для забезпечення безперервного обміну досвідом та практиками між областями та громадами. 

Під час першого такого семінару «Всеукраїнська програма ментального здоровʼя: регіональна координація», що відбувся у Житомирі, крім знайомства з напрацюванням Житомирщини у сфері ментального здоров’я, регіональні координатори взяли участь у практичному тренінгу «Комунікаційні особливості взаємодії з ветеранами».

Довідка: супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.