Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Що треба зробити до та після стажування за кордоном: контрольний список

Ольга Фокаф, студентка-медик, яка пройшла 5 професійних стажувань за кордоном, продовжує ділитися своїм досвідом стажування та розповідає, що про що варто не забути до початку стажування та що слід зробити після.

До початку стажування:

  • Запитайте у приймаючої сторони, який медичний одяг вам потрібно взяти з собою. Часто лікарня забезпечує усім необхідним.
  • Не забудьте вказати особливості дієти чи алергії.
  • Запитайте, чи є можливість, щоб вас зустріли на вокзалі/в аеропорту. Попросіть, щоб провели екскурсію лікарнею/університетом в перший день і представили у відділенні.
  • Складіть список речей. Додайте туди 2-3 фотографії формату 3х4 та роздруковане запрошення. Фотографії вам можуть знадобитися для картки доступу (access card).
  • Якщо у вас є улюблена pocket medicine book, обов’язково візьміть її.
  • Також можете взяти вишиванку, футболку з гербом і прапор. Всім буде цікаво послухати вас і про вас.

 

Обов’язково наприкінці стажування:

  • Попросіть свого ментора написати рекомендаційний лист. Він може бути навіть ціннішим за сертифікат. Рекомендаційний лист вам знадобиться для майбутніх запитів на стажування або грантову підтримку чи при прийомі на роботу.  
  • Розкажіть у відділенні, своєму ментору або приймаючій організації про своїх колег, вмотивованих українських медиків, які прагнуть стажуватись у них. Можливо таким чином ви навіть започаткуєте та керуватимете напрямком стажувань у вашій установі. Це також відкриє можливості для вас.
  • Подякуйте своєму ментору, працівникам у відділенні, приймаючій організації за всю роботу і допомогу. Зробіть загальну фотографію.  
  • Запросіть на стажування до нас. Хірургія та анестезіологія – відділення, де, на думку Ольги Фокаф, найлегше організувати стажування для іноземного лікаря. Організація такого стажування залежить від домовленостей з адміністрацією лікарні, розкладу роботи, рівню знань англійської лікарів, їх відкритості до такої практики. Тому спочатку обдумайте всі за та проти.
  • Напишіть в соцмережах публікацію про свій досвід стажувань. Розкажіть, завдяки чому вам це вдалось, і які висновки ви для себе зробили, напишіть про специфіку медицини в цій країні чи навчання, дайте поради для інших медиків.
  • Зробіть презентацію в своїй лікарні/відділенні про отриманий досвід. Додайте 2-3 поради, кілька висновків, ваші плани. Будьте відкритими та діліться отриманим досвідом!

Як потрапити на стажування за кордоном студентам-медикам: https://goo.gl/oejisi

З чого почати і як підготуватися до стажування за кордоном: https://goo.gl/kwXtjo

Як лікарю зробити стажування за кордоном максимально ефективним: https://goo.gl/YczJ5W