Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Розвиток реабілітаційних послуг в Україні обговорили на конгресі місцевих та регіональних влад в Чернівецькій області

Міністерство охорони здоровʼя працює над тим, щоб створити якісні та доступні умови для реабілітації. На цьому під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України в Чернівецькій області наголосила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку.

“Розвиток реабілітації в Україні є пріоритетним на державному рівні. Наразі проведено вже чимало роботи в частині створення відповідних умов у реабілітаційних відділеннях по всій країні, аби вони відповідали міжнародним стандартам. Комплексний підхід у підготовці інфраструктури та мультидисциплінарних команд дозволяє надавати висококваліфіковану допомогу в будь-якій області нашої країни.”
Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку.

Крім того, обговорили забезпечення потреби у підготовці відповідних професіоналів з психологічної допомоги та духовної опіки. Марія Карчевич зазначила, що на сьогодні маємо девʼять закладів вищої освіти, які належать до сфери управління МОЗ, де вже проводять навчання таких фахівців. Зокрема, за спеціальністю «Клінічна психологія» та «Психотерапія», випускники яких отримали відповідні сертифікати. В інших закладах вищої освіти, зокрема Буковинському державному медичному університеті, цикли спеціалізації за спеціальностями «Клінічна психологія», «Психотерапія» та «Клінічне душпастирство» запровадятт у період ІV квартал 2024 року – І квартал 2025 року.


Нагадаємо, за перші два квартали 2024 року держава оплатила медзакладам понад 1,3 млрд грн в межах пакета Програми медичних гарантій «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах». Наразі така допомога стаціонарно надається у 295 медзакладах по всій Україні. Система розрахована на більше ніж 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Усі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.