Розпочалась серія навчань для лікарів МСЕК
Довіра між лікарем і пацієнтом — важлива складова ефективного відновлення останнього і повернення його до повноцінного життя. Особливо, якщо це лікар у складі медико-соціальної комісії, а пацієнт — військовий, який має обмеження функціональності внаслідок бойових дій.
МОЗ взяло на особливий контроль роботу МСЕК і системно працює над вирішенням проблем, що виникають в ході роботи комісій.
Так, нещодавно на виконання рішення РНБО були проведені перевірки роботи МСЕК. Одним із питань було визначено покращення належної комунікації між лікарями МСЕК і нашими захисниками.
Тому для налагодження ефективної взаємодії лікарі Державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності м. Дніпра провели навчальний вебінар, де навчали лікарів знаходити правильні підходи для покращення надання медико-експертної допомоги.
Лікарі говорили про ключові складові ефективних комунікацій з військовими. Особливу увагу звернули на спілкування в стресових ситуаціях, моделювали варіанти поведінки для уникнення таких ситуацій.
Було зазначено, що роль комунікації є вирішальною й у створенні у пацієнта мотивації на зміну якості життя та на повернення до повноцінного життя. А для цього він повинен розуміти важливість проходження МСЕК та співучасть у розробці реабілітаційних заходів.
Під час навчань звернули увагу на те, як сприяти військовим у розвʼязанні питань проведення експертизи, зокрема, як їм допомогти уникнути зайвого навантаження, що включає збір медичної документації. Підкреслили важливість призначення лише доцільних обстежень.
Тематичні вебінари для покращення роботи медико-експертних комісій проводитимуться і надалі.