Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Розпочалась серія навчань для лікарів МСЕК

Довіра між лікарем і пацієнтом — важлива складова ефективного відновлення останнього і повернення його до повноцінного життя. Особливо, якщо це лікар у складі медико-соціальної комісії, а пацієнт — військовий, який має обмеження функціональності внаслідок бойових дій.

МОЗ взяло на особливий контроль роботу МСЕК і системно працює над вирішенням проблем, що виникають в ході роботи комісій.

Так, нещодавно на виконання рішення РНБО були проведені перевірки роботи МСЕК. Одним із питань було визначено покращення належної комунікації між лікарями МСЕК і нашими захисниками.

Тому для налагодження ефективної взаємодії лікарі Державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності м. Дніпра провели навчальний вебінар, де навчали лікарів знаходити правильні підходи для покращення надання медико-експертної допомоги.

Лікарі говорили про ключові складові ефективних комунікацій з військовими. Особливу увагу звернули на спілкування в стресових ситуаціях, моделювали варіанти поведінки для уникнення таких ситуацій.

Було зазначено, що роль комунікації є вирішальною й у створенні у пацієнта мотивації на зміну якості життя та на повернення до повноцінного життя. А для цього він повинен розуміти важливість проходження МСЕК та співучасть у розробці реабілітаційних заходів. 

Під час навчань звернули увагу на те, як сприяти військовим у розвʼязанні питань проведення експертизи, зокрема, як їм допомогти уникнути зайвого навантаження, що включає збір медичної документації. Підкреслили важливість призначення лише доцільних обстежень.

Тематичні вебінари для покращення роботи медико-експертних комісій проводитимуться і надалі.