Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Резервне живлення під час знеструмлень: медичні заклади у 20 областях України отримали 300 систем зберігання енергії

Завдяки співпраці Мінцифри та Міністерства охорони здоров’я з донорами медичні заклади у 20 областях України та Києві отримали 300 систем зберігання енергії. Пристрої забезпечать лікарні резервним живленням, тож медики зможуть продовжувати рятувати життя навіть під час знеструмлень чи перебоїв зі світлом.

Загалом цього року Україна отримає 2 тисячі систем зберігання енергії в межах проєкту Power for Health. Пристрої партіями доставляють в Україну й розподіляють для обʼєктів критичної інфраструктури.

«Україна використовує системи зберігання енергії з перших місяців повномасштабної війни. Системи забезпечують резервним живленням лікарні, школи, екстрені служби та інші об’єкти критичної інфраструктури. Завдяки нашій співпраці з донорами ми отримали ще одну масштабну партію — 300 систем зберігання енергії для закладів охорони здоров’я, щоб лікарі могли працювати й рятувати життя. Загалом цього року Україна отримає 2 тисячі пристроїв у межах проєкту Power for Health. Продовжуємо працювати над технологічними рішеннями для нашої країни», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Системи зберігання енергії працюють за принципом повербанків: заряджаються від електроенергії та тримають заряд 12–14 годин. Вони мають високу автономність і забезпечують стійке живлення під час відключень електрики.

«Щодня наші медичні заклади зазнають прицільних атак з боку рф. Кожна атака ставить під загрозу життя пацієнтів. Забезпечити безперебійне надання медичної допомоги за будь-яких умов та бути готовим до різних сценаріїв — наше головне завдання в реаліях війни. Працюємо над тим, щоб лікарні були оснащені всім необхідним та могли працювати за умов аварійних відключень світла чи повних блекаутів. Зокрема, зараз українські медзаклади забезпечені більш ніж 10 тисячами генераторів для безперебійного електроживлення. Також розпочали оснащувати медзаклади альтернативними та екологічними джерелами електроенергії, зокрема  сонячними панелями. Отримані 300 систем зберігання енергії підсилять медзаклади у 20 областях України. Вдячний міжнародним партнерам за таку допомогу», — сказав Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни Україна вже отримала понад 500 систем зберігання енергії. Їх передали в прифронтові регіони. Пристрої встановили в лікарнях, школах, ЦНАПах та інших об’єктах критичної й соціальної інфраструктури.

«Для нас є привілеєм надати Україні необхідні технології резервного живлення, що стало можливим завдяки щедрості багатьох людей по всьому світу, які поділяють глибоку стурбованість здоров’ям і добробутом українського народу. Direct Relief продовжуватиме співпрацювати з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством цифрової трансформації для надання гуманітарної допомоги в галузі охорони здоров’я українському народу, який уже третій рік переживає надзвичайні труднощі, спричинені війною», — сказав Томас Тіг, президент і головний виконавчий директор Direct Relief.

Україна отримує 2 000 систем зберігання енергії в межах проєкту Power for Health від американської Благодійної організації Direct Relief  за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства охорони здоров’я України та Благодійного фонду Євгена Пивоварова.