Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Продовжується співпраця між лікарнями Талліна та Рівного в рамках міжнародного медичного партнерства

Центральна міська лікарня Рівного стала одним із перших медзакладів, який отримав побратима за кордоном в рамках ініціативи міжнародного медичного партнерства. Меморандум між Центральною міською лікарнею Рівненської міської ради та Східно-Таллінською центральною лікарнею в Естонії було підписано під час проведення Третього саміту перших леді та джентльменів, який пройшов у Києві у вересні 2023 року. 

Так, наприкінці 2023 року українські лікарі на запрошення керівництва Східно-Таллінської центральної лікарні відвідали медзаклад. У ході візиту команда українських реабілітологів взяла участь у тренінгу «Мультидисциплінарний підхід і реабілітація пацієнтів з ампутаціями для мультидимциплінаних реабілітаційних команд з України» на базі Tallinna Tervishoiu Korgkool та пройшла практичне стажування на базі Східно-Таллінської центральної лікарні.

А нещодавно у рамках меморандуму представники Східно-Таллінської центральної лікарні Естонії прибули з робочим візитом до Центральної міської лікарні у Рівному. У складі делегації: Каупо Оле – керівник клініки відновного лікування, Катрин Оло-Лаансоо – завідувачка амбулаторного центру відновного лікування, Инге Судер – менеджерка з комунікацій і маркетингу, Кристи Неэме – фізіотерапевт. 

Лікарі з Естонії ознайомилися з роботою відділень реанімації та інтенсивної терапії, травматології, ортопедії та відновного лікування, відділенням нейрохірургії. Пацієнтами цих відділень є здебільшого поранені військовослужбовці, зокрема, ті, які потребують протезування кінцівок, пацієнти зі спінальною травмою та порушенням ходи, психологічними розладами тощо.

Під час візиту сторони обговорили основні напрями співпраці, серед яких:

  • залучення кращих практик ефективного менеджменту, забезпечення професійної та наукової взаємодії, впровадження передових міжнародних технологій, європейських стандартів і протоколів надання медичної допомоги, розвиток реабілітаційної допомоги на основі доказових практик, сфери ментального здоров’я тощо;
  • підготовка фахівців за напрямами: реабілітація, травматологія, неврологія, ментальне здоров’я, протезування на базі Східно-Таллінської центральної  лікарні;
  • партнерство в нових грантах європейських організацій з реабілітації та протезування;
  • розвиток інфраструктурних проєктів тощо.

Довідка: міжнародне медичне партнерство – програма міжнародної співпраці у сфері охорони здоров’я на рівні конкретних медичних закладів. 

6 вересня 2023 р. у Києві відбувся Третій саміт перших леді та джентльменів. На запрошення першої леді Олени Зеленської зібрались перші особи та лідери думок з усього світу обговорити питання ментального відновлення – для кожної країни і кожної людини. Однією з головних подій заходу став Сателітний саміт міністрів охорони здоров’я різних країн, під час якого була й започаткована Програма міжнародного медичного партнерства.

Серед закладів охорони здоров’я, які вже стали партнерами, є багатопрофільні університетські лікарні, дитячі лікарні, спеціалізовані онкологічні та психіатричні заклади, медичні університети з Австрії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Північної Македонії, Польщі, Туреччини, Франції тощо. Ведеться активна робота із залучення до співпраці закладів з інших країн. 

Нещодавно було досягнуто домовленості про співпрацю відомої берлінської університетської лікарні Charité з пʼятьма українськими медичними закладами у сфері психічної реабілітації, та провідної німецької мережі лікарень, що спеціалізуються, зокрема, на питання реабілітації, BG Kliniken та низкою українських лікарень.

Українські та закордонні лікарні можуть самі звернутися до МОЗ за допомогою в укладенні меморандуму між закладами. Також є українські лікарні, які хочуть долучитися до програми, але ще не мають відповідного побратима. У такому разі МОЗ займається пошуком медичного закладу в іншій країні, який можна залучити, враховуючи напрям співпраці та потреби. 

У рамках програми здійснюється взаємодія з країнами-партнерами для виділення коштів на підтримку співпраці, а також залучення грантів. Програму активно підтримує Всесвітня організація охорони здоров’я, французьке державне агентство Expertise France, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).