Приклад мужності та незламності: історія українського захисника Сергія Цубенка
Сергій Цубенко, 40-річний уродженець Одеської області з позивним Цуба, є прикладом справжнього патріотизму та стійкості. Сергій не вагався, коли у жовтні 2022 року отримав повістку, адже добре розумів необхідність захищати свою країну та сім’ю від агресора. Під час служби він брав участь у бойових діях на Донеччині та Луганщині.
9 липня 2024 року Сергій вів свою групу на позицію, коли їх помітив ворожий дрон. Військові сховалися в укритті між позиціями, а коли дрон зник, вирішили йти далі. Сергій ішов першим, і в цей момент дрон, який перебував у засідці, злетів угору і скинув гранату, що потрапила йому на ногу. Він прийняв удар на себе, захистивши побратимів, які залишилися неушкодженими. Через небезпечну ситуацію на полі бою Сергія змогли евакуювати тільки через 16 годин.
"Я розумів, як мені пощастило. Ще один крок – і граната потрапила б у критичне місце, і тоді я вже не розповідав би це", – згадує Сергій про ті події.
У Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни чоловік потрапив ще з ранами та швами. У хірургічному відділенні йому надали допомогу і зняли шви, а потім перевели до реабілітаційного відділення. На початку він страждав від сильних фантомних болей – відчував судоми, оніміння стопи, зводило пальці. Зараз ці болі стали рідшими.
Реабілітація ж Сергія спершу була спрямована на те, щоб підготуватися до протезування. Він виконував вправи для зміцнення м’язів, покращення балансу, розминання кукси, а також для рук і спини. Перший протез отримав 10 жовтня 2024 року й одразу зміг ходити без милиць. Зараз Сергій продовжує займатися з фахівцями з реабілітації, тренується на тренажерах і працює над відновленням.
Сергій сповнений оптимізму та мотивації. Він планує повернутися до своєї професії водія.
"Головне – не падати духом. Якби навіть можна було повернутися в часі, все одно пішов би захищати країну та свою сім’ю", – ділиться чоловік своїми думками.
Сергій є символом незламності та відваги, демонструючи приклад того, що навіть найважчі випробування можна подолати.
Довідка: в Україні доступна доказова та ефективна реабілітація, що надається мультидисциплінарними реабілітаційними командами медичних закладів.
- для проходження реабілітації амбулаторно вистачить електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря,
для проходження стаціонарної реабілітації достатньо отримати електронне направлення від лікуючого лікаря. Також послуга доступна в разі переведення з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.