Прес-конференція. Медико-експертний кризовий центр: запобігти замість лікувати наслідки
Медики Охматдиту щодня стикаються з безліччю кризових ситуацій, у які потрапили діти. Спроби суїциду, залежності та насилля — ось неповний список явищ, з наслідками яких наші медики борються у стінах лікарні. Допомагати дитині у таких ситуацій потрібно комплексно, а діяти потрібно негайно!
Лікарі Охматдиту все частіше фіксують нерадісну статистику:
- Вік дітей, що роблять спроби суїциду знижується до 10-12 років
- За 9 місяців 2021 року 177 дітей надійшло з ознаками отруєння психоактивними речовинами та алкоголем. 40% з них у такий спосіб хотіли вкоротити собі віку
- 15% дітей пробували алкоголь та наркотичні речовини у 9-10 років
Ці проблеми — загальнонаціональні, з ними стикаються лікарі по всій Україні.
Для їх вирішення на основі Асоціації дитячих лікарень, яку буде створено вперше в Україні, запуститься Медико-експертний кризовий центр. Його мета: ефективно розв'язувати медико-соціальні проблеми та запобігати новим. Центр активно співпрацюватиме з правоохоронцями, щоб запобігати злочинам, безпосередньо пов’язаним з проблемами залежностей і девіантною поведінкою неповнолітніх.
Найновішу статистику, подробиці про превенцію злочинів та травм, порядок роботи нового центру розповімо під час події.
Спікери заходу:
- Володимир Жовнір – генеральний директор НДСЛ «Охматдит», д.мед.наук, Заслужений лікар України.
- Анна Міщенко – радниця Міністра МВС України.
- Олексій Власов – генеральний директор КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня», д.мед.наук, Заслужений лікар України.
- Оксана Піонтковська — генеральний директор КНП Харківської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня №1», д.мед.наук, професор, Заслужений лікар України.
- Олена Анопрієнко – завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит», канд.психол.наук.
- Василь Богдан – начальник Управління ювенальної превенції Нацполіції.
Акредитація журналістів за посиланням: http://surl.li/atdmt