Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Одну з найбільших лікарень Кривого Рогу реконструюють для лікування й відновлення українських захисників

Під час наради в Дніпрі, яку провів Президент України Володимир Зеленський, міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко доповів про проєкт створення другого ешелону лікарень, що прийматимуть поранених бійців. 

У рамках цього проєкту, наприклад, Криворізька міська клінічна лікарня № 2, яка є однієї з найбільших лікарень регіону, буде реконструйована для лікування та відновлення поранених захисників України з південного напрямку. Президент України підтримав ініціативу реконструкції медзакладу та зазначив, що це є важливим та ефективним рішенням, яке необхідно реалізувати. 

«В умовах повномасштабної війни робимо все можливе, аби забезпечити нашим захисникам доступне та якісне лікування та якомога швидше відновлення. Завдяки оновленню Криворізької лікарні нам вдасться збільшити її потужності, а отже – приймати більше поранених військових, тим самим розвантаживши лікарні першого ешелону. Це важливий крок, який ми хочемо реалізувати якнайшвидше. Проєкт реконструкції вже розроблено, вона розпочнеться з операційного блоку», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

У медзакладі планують реконструювати внутрішні приміщення із заміною інженерного та медичного обладнання і меблів, провести утеплення фасадів будівлі, реконструкцію внутрішніх інженерних мереж, благоустрій території тощо. 

За проєктом потужність відділень, які розміщуються в блоках, що реконструюються, складатиме: 

  • відділення – 587 ліжок;
  • поліклініка – 300 відвідувачів;
  • операційний блок – 14 операційних;
  • консультативно-діагностичний центр – 190 пацієнтів на добу;
  • фізіотерапевтичне відділення – 60 пацієнтів на добу;
  • відділення ультразвукової діагностики – 130 пацієнтів на добу;
  • блок амбулаторного гемодіалізу – 43 пацієнти на добу.

Реконструкція головного корпусу лікарні дозволить покращити внутрішню інфраструктуру медзакладу, підвищити якість надання кваліфікованої меддопомоги, встановити сучасне медобладнання із дотриманням вимог енергоефективності, що дозволить зменшити витрати на енергоресурси. 

Оновлення медзакладу здійснюватиметься згідно з принципом зонування приміщень відповідно до їх функціонального призначення, що виключає можливість перетину потоків пацієнтів із різним ступенем епідемічної небезпеки. Крім того, простір будівлі облаштують таким чином, щоби забезпечити доступ до основних приміщень лікарні людей з інвалідністю, та створять комфортні умови перебування пацієнтів в спеціально обладнаних палатах. 

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко додав, що реконструкція дасть змогу створити лікарню європейського рівня та підсилити наявні потужності медзакладу. 

Зазначимо, що на сьогодні Криворізька лікарня № 2 є багатопрофільним лікувальним закладом, в якому надають допомогу хворим терапевтичного та хірургічного профілю. Лікарня обслуговує населення м. Кривий Ріг та найближчих районів. Будівля головного корпусу складається з декількох блоків та поєднана переходом з будівлею операційного корпусу, в якому розташовано декілька операційних різного профілю та допоміжні приміщення. 

Нагадаємо, торік на сесії Криворізької міської ради було прийнято рішення про передачу Криворізької міської клінічної лікарні №2 в управління МОЗ України. На базі медзакладу планують створити університетську лікарню –  відокремлений структурний підрозділ «Університетська лікарня Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика». Таке рішення дасть змогу підсилити матеріально-технічну базу медзакладу та створити потужну клінічну базу і хаб для підготовки медиків.