Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ започаткував проект «Реабілітаційна мапа України»

Місія ВООЗ з оцінювання системи реабілітації в Україні засвідчила, що ресурсів для надання реабілітаційної допомоги в країні багато, але їх координація та використання зазвичай не є якісними та ефективними.

«Спільними зусиллями ми збираємо та упорядковуємо інформацію про реальних надавачів реабілітаційних послуг. Інформація буде розміщена на інтерактивній карті, це полегшить пошук необхідного закладу споживачам послуг та дозволить координувати їх діяльність», – зазначає Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Основні зауваження місії ґрунтувались на недостатній координації між уповноваженими міністерствами та організаціями, традиційне надання послуг реабілітації в курортному середовищі, відсутність цілісної системи, яка буде покривати всі фази та рівні надання допомоги, суттєві кадрові проблеми.

Сьогодні заклади, які надають послуги реабілітації на різних етапах різним категоріям осіб та із залученням різних ресурсів, підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти та науки, Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Національній гвардії, Службі безпеки України. Також існує низка закладів реабілітації у комунальному, приватному та громадському секторах. Проте, події на Сході України продемонстрували повний колапс системи вітчизняної реабілітації.

Зараз відбувається поступова перебудова цієї системи. Розвиваються нові та вже існуючі реабілітаційні професії, докорінно переглядається філософія надання реабілітаційної допомоги, законодавчі та підзаконні акти, які регулюють систему. 

«Будь-яка реорганізація потребує чіткого розуміння відправної точки. У нашому випадку – усвідомлення кількості закладів, які надають реабілітаційну допомогу, та їх географічного розташування», – наголошує Володимир Голик, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Фізіотерапія. Медична реабілітація».

У рамках кампанії «Цифрове перетворення України» компанія Google надала експертну допомогу у створенні інтерактивної мапи відповідно до зібраної інформації. Запрошуємо реабілітаційні структури державної, комунальної, приватної та громадської форм власності приєднуватися до реабілітаційної мапи України. Це можна зробити внісши відповідну інформацію до спеціально створеної форми-опитувальника: https://goo.gl/forms/yqnG7H6qaI31s8772.

 

Карта реабілітаційних закладів доступна за посиланням: https://e-rehab.com.ua