Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ України презентувало представникам громадськості новий формат роботи груп експертів та фахівців із супроводу закупівель лікарських засобів та медичних виробів

Підвищення ефективності та прозорості процедур обговорили під час установчої зустрічі МОЗ України з представниками громадських організацій, які увійшли до оновлених експертних груп із супроводу закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Загалом участь у зустрічі взяли близько 20 представників громадянського суспільства.  

На зустрічі презентували формат, у якому працюватимуть оновлені експертні групи, а також зміни у системі публічних закупівель ліків та виробів. Серед іншого експертні групи будуть розробляти пропозиції до номенклатури лікарських засобів, медичних виробів, інших товарів і послуг; розробляти пропозиції до інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі; розробляти та передавати на погодження пропозиції щодо дефіциту та/або профіциту бюджетних коштів за закупівлями; надавати міністерству необхідні медико-технічні уточнення, що стосуються предмету закупівлі.

“Роль представників громадянського суспільства в процесі закупівель лікарських засобів та медичних виробів – одна з ключових, адже інтереси пацієнтів – важливий елемент у процедурі прийняття рішень у сфері охорони здоров’я загалом та в політиці забезпечення лікарськими засобами зокрема”, - зазначила заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина.

Учасники конференції обговорили продовження курсу ефективних закупівель і організації процесу. Не менш важливим було питання використання інноваційних інструментів, що відповідають найкращим світовим та європейським практикам. А саме - декларування потенційного конфлікту інтересів із виробником як лікарів, так і представників громадськості, які увійшли до груп експертів тощо. Згідно з новими критеріями, затвердженими відповідним Наказом МОЗ України, до експертних груп можуть входити представники організацій, які подадуть необхідний пакет документів. Зокрема, інформацію про джерела та розмір фінансування. Такі вимоги запровадили для підвищення рівня прозорості роботи груп і їх впливу на формування номенклатур державних закупівель.

Крім того, представники міністерства і громадських організацій обговорили впровадження нових підходів до застосування генеричних лікарських засобів та біосимілярів, а також -  використання процедури оцінки медичних технологій, що передує прийняттю рішень щодо закупівлі препаратів на централізованому рівні.

Нагадаємо, цьогоріч Міністерство охорони здоров’я України сформувало експертні групи у зв’язку зі зміною підходів до організації державних закупівель з метою оптимізації супроводу закупівельного процесу. До груп увійшли 83 експерти та 22 представники громадських організацій.

Головною новацією стало об’єднання груп експертів та груп технічного супроводу. Відтепер експерти (лікарі або інші фахівці) будуть працювати разом з категорійними менеджерами ДП “Медичні закупівлі України”, співробітниками МОЗ України та представниками інститутів громадянського суспільства. Це дозволить поєднати клінічну експертизу, знання ринку медичних товарів та потреби пацієнтів при формуванні рекомендацій для МОЗ України.

Завдяки оптимізації, кількість таких груп скоротилася із 80 до 29, що дозволить зменшити адміністративне навантаження з координації експертних груп та консолідує наукову та економічну експертизи в ході здійснення державних закупівель. Такі новації покликані прискорити процес формування технічних завдань, а також супроводу державних закупівель.

Захід проведено у  партнерстві та за підтримки Проекту USAID “Безпечні та доступні ліки» (SAFEMed).

Довідково:

Закупівлі лікарських засобів та медичних виробів — це багатокомпонентний процес, який вимагає прозорих дій та фаховості. Для того, щоб почався закупівельний процес, потрібно провести ґрунтовну підготовчу роботу, у тому числі – сформувати номенклатуру та технічні вимоги до лікарських засобів і медичних виробів, закупівля яких передбачається. До цього процесу залучаються експерти з відповідними спеціальностями - лікарі та інші фахівці в галузі охорони здоров’я, а також – з метою забезпечення прозорості процесу - представники громадських та пацієнтських організацій.