Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ України підписало договори з міжнародними організаціями на закупівлю ліків та медичних виробів

Міністерство охорони здоров’я України підписало чергові договори з міжнародними організаціями Краун Ейджентс та ПРООН на закупівлю ліків та медичних виробів за рахунок коштів державного бюджету 2019 року. Вже найближчим часом міжнародні організації зможуть оголосити тендери на закупівлю ліків від дорослої онкології і частини орфанних захворювань.

Закупівлі ліків через міжнародні організації МОЗ України проводить п‘ятий рік поспіль. За цей час вдалося досягти заощадження бюджетних коштів - до 40%. Втім Міністерство продовжує вдосконалювати процедури закупівель.

Оновлені умови договорів із міжнародними спеціалізованими організаціями дозволять контролювати строки тендерних процедур та графіки поставок, які враховуватимуть пріоритетні потреби України в медикаментах та наявні залишки ліків.  Зі свого боку міжнародні організації надаватимуть плани закупівель щодо кожного окремого препарату або медичного виробу, тобто МОЗ України зможе планувати очікувану дату поставки і контролювати весь процес закупівель. Крім того, в договорах закріпили умову щотижня (або в режимі реального часу) подавати електронну звітність щодо закупівель.

Також  українська сторона, щоби перейняти найкращі міжнародні практики закупівель, зможе на практиці спостерігати за процедурами тендерів міжнародних організацій. Результати  спостереження будуть використані з метою налагодження процесів закупівель в Державному підприємcтві “Медичні закупівлі України”. Перші успішні пілотні закупівлі за кошти Глобального Фонду державне підприємство вже провело цього року та продовжуватиме закупівлі ліків, тепер за кошти державного бюджету, як Централізована закупівельна організація.

Також запроваджується постійний моніторинг цін кожної закупівлі медикаментів у порівнянні з цінами аналогічних позицій на Прозорро, тобто закупівель, що здійснюються на ринку України та з вартістю закупівлі минулого року.

Умови договорів передбачають також можливість захищати інтереси України у арбітражному суді, відповідно до положень Арбітражних Правил UNCITRAL (Комісії Організації Об’єднаних Націй з права  міжнародної торгівлі). Крім того, за новими правилами будуть також впроваджені оновлені процедури фінансового контролю за рухом коштів.

Загалом цього року закупівлі ліків та медпрепаратів відбуватимуться за 40 напрямами, загальною вартістю близько 6 575 000 000 гривень.

У 2019 році МОЗ планує вперше за останні роки забезпечити напрями онкології на 100%. Це стало можливим завдяки заощадженим державним коштам та ефективним міжнародним закупівлям: додатково закупили ліків на суму 900 мільйонів гривень.  

Торік МОЗ України вперше до нового року затвердило номенклатури на всі (40) програм закупівель 2019 року. Це означає, що закупілі розпочались раніше, а ліки швидше будуть закуплені і доставлені до пацієнтів.