МОЗ та USAID обговорили результати спільної роботи за перше півріччя цього року
Команда Міністерства охорони здоров'я України на чолі з міністром Віктором Ляшком зустрілася з делегацією USAID, а також представниками проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».
“Потужна підтримка України Сполученими Штатами Америки є дуже важливою для нашої країни та нашого народу. Ми маємо досвід тривалої ефективної співпраці з USAID на всіх рівнях як у мирний час, так і в умовах війни. Завдяки злагодженій взаємодії нам вдається продовжувати процес реформування сфери охорони здоров'я, аби українці були забезпечені якісною, доступною та безоплатною медичною допомогою. Міжнародна підтримка дозволила нашій медичній системі не лише вистояти, але і багато в чому стати сильнішою. Сподіваюся, що наше партнерство буде лише зміцнюватись.”
Учасники зустрічі обговорили ключові результати спільної роботи за перше півріччя поточного року та плани на наступні шість місяців. Міністр наголосив на тому, що подальше реформування сфери охорони здоров'я та оптимізація роботи спроможної мережі медзакладів залишаються пріоритетом для МОЗ. Також важливо продовжувати підтримку медзакладів на рівні регіонів.
Крім цього, нещодавно був представлений рамковий документ, який визначає стратегічні напрями розвитку медсестринства в Україні. Він містить чотири блоки: освіта, людські ресурси та робоче середовище, розвиток лідерства в медсестринстві та посилення ролі медичних сестер у наданні послуг. Напрями та завдання, визначені в документі, узгоджено з проєктом Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року, який наразі перебуває на фінальному етапі затвердження.
Ще один важливий результат партнерства — запуск в травні цього року електронної системи безперервного професійного розвитку (далі — БПР) працівників сфери охорони здоровʼя. Систематичне навчання медичних працівників є необхідними для підтримки відповідного рівня фаховості, розвитку нових навичок і компетенцій, що сприяє поліпшенню якості медичних послуг. Запровадження електронних рішень дозволяє зробити процес БПР зручнішим та простішим.
Також обговорили деталі спільної роботи в питаннях оцінки фінансових потреб задля відновлення пошкодженої та зруйнованої медичної інфраструктури. За понад два роки повномасштабної війни було пошкоджено 1646 обʼєктів медзакладів та ще 215 з них зруйновані повністю й відновленню не підлягають. Тому питання відновлення та забезпечення надання медичних послуг залишається вкрай актуальним.