Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

МОЗ розпочало формування наглядової ради МЗУ

Міністерство охорони здоровʼя України дало старт процесу формування наглядової ради у ДП «Медичні закупівлі України» (МЗУ). 

Наглядова рада є ключовим органом управління, який виконуватиме функції контролю за стабільністю діяльності підприємства та допомагатиме тримати стійкість в умовах невизначеності.

Відповідне рішення закріплено у наказі МОЗ №1403 від 9 серпня 2024 року та опубліковане на сайті Міністерства. Зокрема, цим документом затверджено положення та склад комісії (номінаційного комітету) з конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради МЗУ.  

Зазначимо, що на період дії воєнного стану призупинено обовʼязковість проведення конкурсних відборів незалежних членів наглядових рад. Тобто їх склад може бути визначений органом управління установи (у даному випадку МОЗ) самостійно. 

Однак прозорість та відкритість процесу відбору незалежних членів наглядової ради є пріоритетом для МОЗ, МЗУ та міжнародних партнерів, у звʼязку з чим Міністерством затверджено склад номінаційного комітету, який забезпечить цей відбір за підтримки міжнародної рекрутингової агенції. 

“Попри те, що проведення конкурсного відбору складу наглядових рад в умовах воєнного стану не є обовʼязковим, переконаний, що забезпечення прозорого та відкритого процесу створення такої структури є дуже важливим. Наглядова рада – це ще один крок до імплементації в Україні кращих міжнародних стандартів управління державним підприємством. Впевнений, що залучення незалежних та професійних експертів до роботи ради позитивно вплине на ефективність МЗУ – національної агенції, що забезпечує централізовані закупівлі ліків, медичних виробів та обладнання за кошти державного бюджету на замовлення Міністерства охорони здоровʼя України.”
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
“Формування наглядової ради відповідає найкращим практикам корпоративного управління у держсекторі. Ми підтримуємо оголошення конкурсу, адже віримо, що лише прозорий та відкритий процес відбору матиме суспільну довіру. Дякуємо міжнародним партнерам за стратегічну підтримку цього процесу.”
Едем Адаманов, генеральний директор Медичних закупівель України.

З яких етапів складатиметься конкурс? 

  • Оприлюднення інформації. Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковане на офіційному сайті МОЗ та МЗУ. Воно включатиме опис вимог до кандидатів, терміни подання заявок, перелік необхідних документів тощо.
  • Прийом заявок. Збір документів від кандидатів, що підтверджують їхню кваліфікацію, досвід тощо – відповідно до вимог конкурсу.
  • Перевірка відповідності та оцінка. На цьому етапі рекрутинговою агенцією перевіряються документи на відповідність вимогам конкурсу та достовірність поданої інформації, проводиться кваліфікація кандидатів.
  • Відбір кандидатів. На основі оцінки кандидатів агенція формує список рекомендованих кандидатур для розгляду номінаційним комітетом. 
  • Затвердження кандидатур. На цьому етапі номінаційний комітет має провести співбесіди, за результатами яких прийняти рішення щодо визначення рекомендованих претендентів на посади.
  • Представлення рекомендованих кандидатур для затвердження урядом та офіційне призначення. Призначення на посаду членів наглядової ради стратегічно важливих для економіки України підприємств, до яких, зокрема, належать Медичні закупівлі України, здійснюється МОЗ після погодження урядом запропонованих номінаційним комітетом кандидатур.

Наглядова рада має бути сформована до кінця поточного року і до її складу увійдуть пʼять осіб. Три незалежні члени, що обиратимуться на конкурсній основі за підтримки міжнародної рекрутингової агенції, та два члени – представники держави зі сфери охорони здоровʼя, що будуть визначені МОЗ. 

Обиратиме претендентів номінаційний комітет, до якого входять представники уряду, зокрема МОЗ та Мінекономіки, а також міжнародні організації: Агентство США з міжнародного розвитку USAID, Представництво Європейського Союзу в Україні, Група Світового банку та Бюро Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ)  в Україні.  

Зазначимо, що долучення представників міжнародних організацій – стала практика під час формування незалежних наглядових рад, адже це про прозорість та неупередженість процесу. 

Чому МЗУ важливо мати незалежну і професійну наглядову раду?

Наявність незалежної професійної наглядової ради, до прикладу, передбачає:

  • Забезпечення стратегічної координації розвитку організації.
  • Посилення прозорості та підзвітності.
  • Посилення експертизи команди.
  • Виконання пункту у Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки щодо створення наглядової ради.
  • Відповідність світовій практиці управління у державному секторі тощо.

Пошук та відбір кандидатів до складу наглядової ради здійснюватиметься за допомогою USAID та проєкту SAFEMed, а концепцію даного процесу було підготовлено за підтримки Представництва ЄС в Україні.