Міністр Віктор Ляшко обговорив з медичною спільнотою План перемоги Президента
Під головуванням міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбулася нарада з керівниками українських професійних асоціацій та громадських медичних об’єднань. Під час зустрічі обговорили ключові пункти Плану перемоги, нещодавно представленого Президентом України Володимиром Зеленським, можливість залучення світової медичної спільноти до його реалізації через посилення голосу медиків на міжнародній арені. Ключова мета: активно взаємодіяти зі світовою медичною спільнотою та доносити до них ключові пункти плану, підкреслюючи важливість його втілення.
“План перемоги — не просто документ, це чітке бачення нашого шляху до свободи, справедливості та миру. Кожен крок цього плану наближає Україну до остаточної перемоги над агресором і відновлення справедливого порядку. Мирне і безпечне майбутнє всього цивілізованого світу — саме за це щодня воюють наші герої на полі бою. Адже перемога України стане перемогою всього світу, що стоїть на боці свободи та демократичних цінностей. Підтримка міжнародних партнерів є ключовою, аби цей план втілився в життя. Важливими є зусилля кожного з нас. Єдність сьогодні потрібна як ніколи. Голос кожного медичного працівника у світі має вагу та вплив, тому маємо звернутися до медичної спільноти, партнерів, членів європейських та міжнародних медичних асоціацій у різних куточках світу з проханням підтримати український План перемоги на всіх рівнях. Українська медицина не може повноцінно розвиватися та рухатися вперед, коли в країні йде повномасштабна війна, а ворог фактично щоденно руйнує наші лікарні та вбиває українських медиків. Наше завдання: підсилити голос дипломатії, який лунатиме на всіх міжнародних зустрічах та заходах.”
Очільник МОЗ також зазначив, що представники європейських і світових спільнот можуть закликати свої парламенти й уряди підтримувати цей документ на національному рівні.
Нагадаємо, 16 жовтня Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План перемоги, який складається з п’яти ключових пунктів та трьох таємних додатків.
- Запрошення України в НАТО — активізація співпраці з Альянсом для зміцнення обороноздатності країни.
- Зміцнення української оборони — забезпечення військових формувань сучасними засобами, технологіями та підготовкою.
- Підтримка світовими лідерами концепції стримування — активна дипломатична робота для формування міжнародної коаліції, спрямованої на стримування агресії.
- Стратегічний економічний потенціал України — відновлення та розвиток економіки в умовах війни та післявоєнного часу, включаючи інвестиції в інфраструктуру та відновлення.
- Використання досвіду України у післявоєнний час для зміцнення оборони Альянсу та гарантування безпеки в Європі — обмін досвідом, отриманим у війні, з метою покращення оборонних стратегій країн-членів НАТО.