Міністр охорони здоров’я Естонії відвідала реабілітаційне відділення столичної лікарні
Міністр охорони здоров’я Естонії Рійна Сіккут спільно із заступницею міністра з питань євроінтеграції Мариною Слободніченко відвідали Київську міську клінічну лікарню №8, де проводять комплексну реабілітацію українців.
Це багатопрофільна лікарня, що найближче з усіх лікарень Києва знаходилася до руху ворожого наступу, за 10 кілометрів від Бучі та Ірпеня. Отже, вже з 24 лютого медзаклад частково перетворився на військовий госпіталь, який приймав поранених військових та цивільних, паралельно продовжуючи надавати інші медичні послуги пацієнтам.
Загалом від початку повномасштабної війни тут пролікували понад 3500 військових, з них близько 1000 поранених. Тобто кожен четвертий військовий, пролікований в місті Києві, був пролікований в Київській міській клінічній лікарні №8.
В розрізі реабілітації Україна та Естонія співпрацюють вже багато років. Так, у 2016 році була започаткована 5-річна програма, в рамках якої естонські фахівці з реабілітації навчали українських лікарів основам ерготерапії. Саме тому естонська делегація особливу увагу приділила огляду безпосередньо травматологічного та реабілітаційного відділень.
У лікарні досить потужне реабілітаційне відділення — повністю укомплектована мультидисциплінарна реабілітаційна команда, яка складається, зокрема, з ерготерапевтів, лікарів ФРМ, фізичних терапевтів та їх асистентів, психолога зі спеціалізацією лікування посттравматичного синдрому та соціального працівника. Загалом у реабілітаційному відділенні працює близько 25 фахівців, які можуть надавати стаціонарну допомогу 31 пацієнту одночасно.
«Розвиток медичної реабілітації — один із наших найбільших пріоритетів. Це особливо актуально у випадку наших військових, які зазнали поранень, пережили контузії або були змушені перейти на протези. Важливо забезпечити їм якісне та всебічне відновлення. Ми щиро вдячні уряду Естонії за стійку підтримку України й готовність надавати навчання українським фахівцям в галузі реабілітації. Ваша багаторічна експертиза в розвитку системи ефективної реабілітації має стати надзвичайно корисною для України, особливо у контексті відновлення наших військових після протезування», – зазначила Марина Слободніченко.
У жовтні цього року розпочнеться нова серія навчань від Естонії для українських фахівців з реабілітації. В рамках першої хвилі планується навчити 40 медиків із вже сформованих команд реабілітаційних команд.
Крім того, у межах співпраці з Естонією планується проведення навчання не лише для фахівців вже сформованих реабілітаційних команд, але й окрема освітня програма для студентів, що здобувають освіту за реабілітаційними спеціальностями: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови і мовлення, протезист-ортезист, психолог, психотерапевт, медичний брат або сестра з реабілітації, асистент фізичних терапевтів та ерготерапевтів.
Довідка: уряд Естонії один із перших підтримав Україну в наданні статусу кандидата на членство в ЄС та надає активну підтримку у сферах реабілітації та протезування, відбудові медичної інфраструктури, пошкодженої обстрілами.
Від початку широкомасштабного вторгнення Естонія налагодила регулярну гуманітарну допомогу для України та українських громадян, зокрема, на постійній основі передає медичне обладнання та організовує надання притулків для українців в Естонії, а також прийняла понад 10 громадян України на медичну реабілітацію.