Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Як змінюється система охорони здоров'я на Полтавщині

Регіон вже випереджає більшість областей за інвестиціями, рівнем вакцинації і позитивними результатами трансформації системи охорони здоров’я, - підсумувала робочий візит у Полтаву в.о. міністра доктор Уляна Супрун.

Наразі сімейного лікаря, терапевта чи педіатра обрали майже мільйон мешканців Полтавщини — 66,8% населення області. 

33 з 35 Центрів первинної медико-санітарної допомоги області уклали угоди з Нацслужбою здоров'я та отримують фінансування за моделлю “гроші за пацієнтом”. Ще два Центри підпишуть у третю хвилю.

Це дозволило медзакладам в середньому підвищити зарплату сімейним лікарям, терапевтам і педіатрам на 50-75%, зараз вона складає 11-15 тисяч грн. Медичним сестрам — на 30-50%, в сумі це 7-9 тисяч грн.

В Полтавській області один із найвищих рівней вакцинації в країні. Проти кору провакциновано 71,7% населення.

В області є сильна політична воля інвестувати в систему охорони здоров’я. Полтавська область виділяє на охорону здоров’я з безпрецедентно багато коштів і це є прикладом для інших регіонів. Зацікавленість області у співфінансуванні свідчить, що в регіоні насправді є довіра та інтерес, щоб робити важливі зміни.

"Втілювати справжні зміни повільно — не лише неефективно, а й дуже дорого. Це величезна втрата ресурсу, передусім людського. Управлінці демотивуються і змінюють роботу, медичні працівники виїжджають, не дочекавшись змін на краще. Тому наш план трансформації 2018-2020 на Полтавщині готові втілювати невідкладно", - сказала в.о. міністра доктор Уляна Супрун.

Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА спільно з НСЗУ підписали меморандум. Область спільно з Нацслужбою здоров’я відпрацьовуватимуть нові моделі роботи з медичними послугами на рівні спеціалізованої медичної допомоги, за якими вся країна працюватиме з 2020 року.

"Разом з головою НСЗУ Олегом Петренком надали поради представникам ОДА та управлінській команді міста щодо подальших змін в області, нових ініціатив і залучення інвестицій. Співпрацюватимемо, щоб було більше нових успішних результатів та очікуємо на «полтавізацію» по всій Україні", - сказала доктор Уляна Супрун.