Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Інформація про роботу служби крові стає доступнішою

З офіційним моніторингом обсягів заготівель, кількості донорів та залишків компонентів крові та витратних матеріалів можна ознайомитись у спеціальній рубриці на сайті МОЗ України.

МОЗ України впроваджує обов’язковий моніторинг діяльності спеціалізованих закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я починаючи з 1 червня. 

Результати моніторингу доступні за посиланням: http://bloodservice.org.ua/monitoring-sku

Головна мета – оцінка належного управління службою крові та її економічної ефективності на рівні регіонів, планування обсягів заготівлі донорської крові та її компонентів по кожному регіону, управління наявними запасами компонентів крові, запобігання та оперативне реагування на проблеми, що виникають.

«Головна проблема нашої служби крові, крім недостатнього фінансування – це нераціональне керування запасами. Моніторинг допоможе не лише оперативно збирати достовірну інформацію з усіх регіонів, а й зробить її доступною кожній людині», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції. 

Зведена інформація з кожного регіону до 10 числа кожного місяця подається у електронному вигляді на сторінку офіційного сайту Міністерства охорони здоров’я, використовуючи індивідуальний пароль.

Створення національної системи крові, представленої національною службою крові та незалежним компетентним органом з контролю передбачено в рамках проведення реформи системи охорони здоров’я та імплементації Директив Європейського Союзу щодо безпеки крові.

Щоб забезпечити належне управління та підвищення економічної ефективності на регіональному рівні передбачено покладення функцій щодо централізованої заготівлі, переробки, тестування, зберігання та розподілу донорської крові та її компонентів на обласні спеціалізовані заклади переливання крові (центри крові, станції переливання крові).

Відповідальність за координацію та ефективність роботи служби крові в кожній області покладається на головних позаштатних спеціалістів зі спеціальності «трансфузіологія», що надає їм право та зобов’язує планувати, забезпечувати координацію роботи спеціалізованих закладів переливання крові та відповідних підрозділів закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я, обласних та Київської міської державних адміністрацій.