Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Два медзаклади Сумщини та Чернігівщини укомплектують обладнанням для надання первинних медпослуг у рамках проєкту USAID

Для потреб Тростянецького, що на Сумщині, та Козелецького, що на Чернігівщині, центрів первинної медичної санітарної допомоги придбають медичне обладнання, техніку і меблі. Це відбуватиметься у рамках Відкритої грантової програми проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS). 

Сумщина та Чернігівщина від початку повномасштабної війни зазнавали значних пошкоджень і руйнувань. За цей час обидва медзаклади сильно постраждали. Крім того, частина територій перебувала під тимчасовою окупацією росії. Ворог не тільки руйнував об’єкти цивільної інфраструктури, а й тероризував мирних жителів. 

Заклади оперативно вдалося відновити коштом держави, громади та донорів, однак наразі є потреба у дооснащенні будівель обладнанням. 

Під час російської окупації Тростянецький центр ПМСД був не тільки сильно пошкоджений, але й пограбований. Це серйозно вплинуло на його здатність надавати комплексну первинну медичну допомогу. 

Так, завдяки гранту від проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», центр закупить необхідне обладнання та меблі, щоб надавати консультації, робити вчасну та якісну діагностику, вакцинацію, профілактику та лікувати хронічні захворювання тощо. Повноцінна первинна медична допомога буде доступна для понад 28 тисяч мешканців Тростянецької та навколишніх громад. 

Козелецький ЦПМСД у результаті ракетно-бомбових ударів зіткнувся зі складнощами повноцінної роботи його амбулаторій. Для розширення лабораторних можливостей центру та покращення профілактики й контролю за неінфекційними захворюваннями грант USAID HRS надасть необхідне медичне та офісне обладнання й меблі для кабінетів лікарів і зон очікування пацієнтів. 

Більше ніж 24 тисячі мешканців Козелецької територіальної громади та Кіптівської селищної територіальної громади, у тому числі понад чотири тисячі дітей та понад 2,5 тисячі осіб, переселених внаслідок війни, отримають покращений доступ до планових оглядів та своєчасного лікування. Це значно покращить доступ пацієнтів до медичної допомоги та якість медичних послуг у цих громадах.

Довідка: підтримка Тростянецького та Козелецького ЦПМСД – це частина Відкритої грантової програми Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Проєкт спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоровʼя України за фінансового сприяння уряду США. Зараз діяльність сфокусована на відновленні системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медпослуг, зменшенні рівня захворюваності та зміцненні стійкості системи у протистоянні викликам війни.