Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Доступні ліки: спростування міфів

Урядова програма «Доступні ліки» стартувала лише тиждень тому, а вже почали з’являтись міфи щодо неї. Надаємо спростування одного з них.

Кажуть, що компенсація від держави за препарати з програми «Доступні ліки» копійчана, пацієнт доплачує значну суму. ЦЕ МІФ.

У програмі «Доступні ліки» беруть участь 157 торгових найменувань препаратів. Держава повністю компенсує вартість 23 препаратів. Найдешевший з них – Фуросемід – 8,12 грн (українського виробництва), застосовується для зниження тиску. Найдорожчий – Будесонід Інтелі (іспанського виробництва) – 525,45 грн, від астми. Ці препарати можна отримати в аптеці за рецептом безкоштовно.

За інші ліки з переліку пацієнт доплачує в середньому 10-30% вартості.

Наприклад, за Бісопролол, що застосовується для лікування серцево-судинних захворювань, від вітчизняного виробника найменша доплата складає всього лише 38 копійок. Найбільша доплата за цей же препарат німецького виробництва – 25,74 гривні. При цьому людина має можливість обрати, адже до програми включений Бісопросол від дев’яти виробників.

Інший приклад – препарат для лікування астми Будесонід іспанського виробництва, що коштує 525,45 грн, людина отримає в аптеці безкоштовно. А за цей же препарат фінського виробництва, який коштує 605,77 грн, доплатить 80 грн, що складає 13% вартості препарату.