Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Цьогоріч до акції #яДонор долучилася рекордна кількість українців

Понад 6 із половиною тисяч людей по всій країні поділились своєю кров’ю під час тижневої акції #яДонор, яку проводили до Світового дня донора. Близько 3 тисяч літрів крові, зібрані у пунктах донацій, допоможуть врятувати майже 20 тисяч життів.

Рекордсменом цього року стала Запорізька область, там донорами стали понад 1100 українців. На другому місці - Миколаївська область, де до акції долучилися майже 900 донорів, на третьому - Харківська із кількістю трохи більше 800 донорів.  

Крім того, до акції долучалися інформаційно. Всі, хто хоча б раз у житті здавав кров, писали про це в соціальних мережах із хештегом #яДонор. Зокрема, акцію підтримали акторка Ірма Вітовська та лідерка гурту ONUKA Наталія Жижченко

“Це вперше за останні роки в Україні до благодійної здачі крові долучається так багато людей. Але ми на цьому не зупиняємось, і популяризація культури донорства в країні залишається одним із пріоритетних завдань. Щоб до 2022 року, коли має завершитися реформа системи крові в Україні, кожен пацієнт мав доступ до безпечної і якісної крові та її компонентів”, - розповів Андрій Скіпальський, генеральний директор Директорату громадського здоров’я. 

Незважаючи на те, що кількість донорів в Україні постійно зростає, більшість із них (70%) жертвують кров лише раз – коли доводиться рятувати рідних чи близьких. Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я України закликають здавати кров регулярно і долучатися до порятунку життя. Наразі в Україні кількість донацій майже втричі менша (12 на 1000 населення), ніж рекомендовано ВООЗ (33 на 1000 населення).

“Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові. І саме добровільна та регулярна  пожертва крові від донорів рятує мільйони життів щороку. Крім змін у структурі системи крові і в підходах до фінансування, важливо змінити ставлення українців до донорства. Якомога більше людей повинні позбутися стереотипів і усвідомити, що здавати кров – це безпечно, корисно для вашого здоров’я, і це рятує комусь життя”, – розповіла начальниця відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров’я МОЗ України Ірина Славінська.

Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий українець, якому виповнилося 18 років і який важить більше 50 кг. Щоби стати донором крові, зверніться до найближчої станції переливання крові чи центру крові. Візьміть із собою документ, що посвідчує особу.

Докладніше про те, хто може бути донором і як підготуватися до здачі крові, – за посиланням.