Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Безпека на дорозі стосується кожного. В Україні стартував тиждень безпеки дорожнього руху ООН

Дорожньо-транспортний травматизм за даними ВООЗ наразі є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. За прогнозами у 2030 році ДТП може стати однією з основних п’яти причин смертності людей у світі.

Стрімке збільшення кількості транспортних засобів та підвищення інтенсивності дорожнього руху призводить до росту кількості дорожньо-транспортних пригод (ДТП) та їх негативних наслідків.

«На жаль, в Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих у європейському регіоні. За останні шість років було зареєстровано близько 170 тисяч ДТП із постраждалими, у яких загинуло 26,5 тисяч та травмовано 209 тисяч людей», – зазначив Андрій Гаврилюк, заступник директора медичного департаменту, начальник Управління медичної допомоги дорослим МОЗ України. 

«З початку цього року зареєстровано 54, 5 тисяч ДТП. Це на 12,1% більше, у порівнянні з минулим роком. Кожна восьма автопригода – з потерпілими: 723 людини загинуло, понад 8 тисяч травмовано. Удвічі збільшилась кількість ДТП за участі водіїв громадського транспорту», – повідомив Іван Прохоренко, заступник начальника Департаменту превентивної діяльності, начальник Управління безпеки дорожнього руху. 

«Зменшення аварійності на дорогах має стати пріоритетом для кожного, адже і стосується ця проблема кожного, а не лише водіїв», – наголосив Андрій Гаврилюк. Понад 43% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти, крім того на дорогах травмується і гине молодь і діти. За останній 6-річний період на дорогах України загинуло 1,4 тисяч дітей віком до 18 років, а ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою за поширеністю причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років. 

«Мета стартової конференції тижня – привернути увагу до надскладної ситуації з безпеки руху», – сказав Національний координатор ВООЗ з питань безпеки дорожнього руху, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України» Юрій Чорний.