Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Антифейк МОЗ України про використання каталок бригадами екстреної допомоги

До МОЗ України звертаються громадяни зі скаргами про буцімто заборону бригадам екстреної допомоги використовувати каталки для транспортування пацієнтів. Публікуємо спростування брехні про таку заборону.

1. Каталки є в кожному автомобілі екстреної допомоги. За табелем оснащення, кожна бригада, що надає екстрену медичну допомогу, має каталки в автомобілі і повинна ними користуватися: https://bit.ly/2VTSFHd.

2. МОЗ України не видавало жодного наказу, в якому вказано, що працівникам екстреної медичної допомоги заборонено користуватися каталками.

3. Рішення про спосіб транспортування пацієнта приймає керівник бригади екстреної допомоги. Це закріплено наказом МОЗ України про правила виклику бригад швидкої медичної допомоги: https://bit.ly/2VyH6WD.

4. Зміна рішення про транспортування (зокрема не використовувати каталки) може бути виправдане певними ситуаціями. Наприклад, при показах, коли треба використовувати візок, або в "тактичних" умовах — як-то вузькі ліфти або інші архітектурні перешкоди.

5. Каталка — зручний та виправданий спосіб транспортування пацієнта. Вона оснащена опорами, що складаються та має бути виготовлена з легких сплавів. Також вона має бути пристосована для проведення непрямого масажу серця та обладнана ременями фіксації пацієнта. Саме цей спосіб транспортування найчастіше повинні використовувати бригади, що надають екстрену медичну допомогу.

Для транспортування також використовують м’які ноші з ручками. Їхнє використання виправдане у випадку, коли каталки не поміщаються в приміщенні, до прикладу, в будинку дуже вузькі ліфти чи проходи.