Аналіз виконання грантових програм та міжсекторальне партнерство: у МОЗ провели засідання Нацради з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції
Під час засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Міністерстві охорони здоров’я України за участі партнерів та пацієнтських організацій учасники обговорили надання медпослуг пацієнтам, міжнародне партнерство, рівень міжсекторальної взаємодії та проаналізували виконання грантових програм з початку 2024 року.
“Національна рада керується базовими принципами, встановленими Глобальним фондом. Залучені кошти у попередні роки були спрямовані на виконання комплексу важливих заходів для протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Враховуючи ризик збільшення випадків ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в умовах війни, важливо посилити програми з профілактики та раннього виявлення за новими випадками цих захворювань, а також забезпечити для пацієнтів безперервний доступ до медпослуг та терапії, зокрема, розширюючи доступ до медпослуг та посилюючи міжсекторальну співпрацю.”
Пріоритетні заходи для подолання епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в ході засідання обговорили з пацієнтськими організаціями та основними реципієнтами грантів Глобального фонду. Зокрема, учасники засідання розглянули зміни в нормативно-правовій базі щодо надання послуг у сфері протидії ВІЛ й ТБ та представили та результати реалізації програм Глобального фонду у першому півріччі 2024 року.
Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу виконує роль координаційного механізму для країни з виконання програм Глобального фонду. Зокрема, на 2024-2026 роки Україна отримала три грантові угоди з Глобальним фондом на суму понад 165 млн доларів за програмою «Стійка відповідь на епідемії ВІЛ і ТБ в умовах війни та відновлення України».
Нагадаємо, виконавці програм Глобального фонду в Україні – основні реципієнти або розпорядники коштів, яких визначає та затверджує Національна рада. На 2024-2026 роки виконавцями програм визначені: Центр громадського здоров’я МОЗ України, міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» та БО «100 відсотків життя». Як міжсекторальний орган з широким представництвом зацікавлених сторін Національна рада виконує роль координаційного механізму країни з виконання програм Глобального фонду.