Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Академія меднаук, МОЗ та Мінфін запускають пілотний проект, аби протестувати перехід на фінансування медзакладів за пролікований випадок

Залишити до кінця поточного року базове фінансування для інститутів АМНУ, що беруть участь у пілотному проекті, якісно обрахувати вартість медичних послуг та перейти на новий механізм їх фінансування домовились під час наради за участі МОЗ, Міністерства фінансів та представників чотирьох інститутів Академії меднаук України. 

Зустріч присвятили реалізації пілотного проекту, який стартував 1 липня цього року, щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук України (НАМНУ). 

Як зазначив під час засідання заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, за останній місяць зробили багато всього – інститути рухаються в хорошому темпі, зокрема, економісти інститутів пройшли навчання з застосування нової методики розрахунку вартості послуг, підготовлено відповідне програмне забезпечення. 

«Нам потрібно відпрацювати тарифи по новій методиці. Це єдина уніфікована методика, яка дозволить вийти на вартість пролікованих випадків за міжнародною класифікацією хвороб (МКХ-10). Це будуть ті випадки лікування, що є характерними для закладів, які надають високоспеціалізовані послуги. Після цього ми визначимось з обсягом та переліком послуг, який буде підлягати новому механізму оплати в межах пілотного проекту», – зазначив Павло Ковтонюк. 

Наразі спільний проект наказу МОЗ та Академії меднаук доопрацьовується, аби визначити в ньому порядок направлення пацієнтів, порядок надання допомоги, перелік послуг та тарифи.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив постанову (№ 425 від 14 червня 2017 р.) про запуск пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у 4 підвідомчих установах Національної академії медичних наук. Зокрема, у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова, Інституті кардіології імені академіка М. Д. Стражеска, Інституті нейрохірургії імені А. П. Ромоданова, Національному інституті хірургії і трансплантології імені О. О. Шалімова. 

Документом передбачається, що учасники пілотного проекту надаватимуть допомогу населенню за рахунок державних коштів відповідно до переліку послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, які не можуть бути надані або надані в обмеженій кількості в інших закладах охорони здоров’я. Проведення зазначеного пілотного проекту передбачає відпрацювання механізму переходу від утримання ліжко-місць в закладах до оплати за надані медичні послуги.

Постанова КМУ:
http://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=250074665