Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

97 паліативних пацієнтів отримали рецепти на безоплатні знеболювальні

97 паліативних пацієнтів отримали електронні рецепти на безоплатні знеболювальні за програмою «Доступні ліки» з моменту запровадження. З них 79 рецептів вже погашено, тобто пацієнти отримали відповідні ліки. 

Лідерами за кількістю рецептів стали Дніпропетровська та Черкаська області.

Знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів необхідні людям з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

З 31 серпня набув чинності оновлений реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Їх вартість частково або повністю відшкодовує Національна служба здоров’я України.

До програми реімбурсації увійшли 6 препаратів морфіну в таблетках – 4 безоплатні та 2 з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках із договором з НСЗУ. Усього таких аптек 13 568.

Отримати знеболювальні можуть пацієнти, які мають встановлені: основний діагноз, паліативний статус та хронічний біль.

Щоб отримати знеболювальні, пацієнтам, у яких біль обумовлений захворюваннями, що спричинені розладами психіки та поведінки, необхідно звернутись до лікаря-психіатра. Усім іншим пацієнтам з болем – звернутися до лікаря первинної медичної допомоги для отримання подальшого направлення або рецепту. 

Далі з електронним рецептом звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ, та отримати знеболювальні препарати безоплатно або з частковою доплатою.

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки та медпрепарати за програмою реімбурсації, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77 або за допомогою дашборда на сайті Нацслужби здоровʼя. 

Нагадаємо, програма реімбурсації «Доступні ліки» постійно розширюється для всебічного доступу пацієнтів до лікарських засобів.