Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

31 березня завершується подача декларацій членів МСЕК, ЛКК та ВЛК – останні зміни в законодавстві

Нагадуємо, що, згідно з роз’ясненням НАЗК медичні працівники – члени медико-соціальних експертних комісій, лікарсько-консультативних комісій та військово-лікарських комісій до 31 березня 2024 року зобовʼязані подати е-декларацію за 2023 рік до Єдиного державного реєстру декларацій.

Верховна Рада ухвалила Закон № 3384-ІХ про відновлення декларування, відповідно до якого представники перелічених категорій внесені до переліку декларантів. Рішення прийнято через високий рівень корупційних ризиків у діяльності ВЛК та МСЕК, зумовлений, у тому числі збільшенням актуальності їх роботи через воєнний стан.

Отже, декларації подають:

  • особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону);
  • голови та члени лікарсько-консультативних (ЛКК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій (ЛЛК).

Втім напередодні завершення кампанії з декларування законодавці виключили лікарів ЛКК з переліку декларантів – 21 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10313, згідно з яким голів та членів лікарсько-консультативних комісій виключено з переліку суб’єктів, на яких поширюється дія Закону про запобігання корупції. Проте наразі цей Закон ще не підписаний та не набрав чинності.

Чому членам ЛКК рекомендовано подавати декларації цього року.

Члени та голови ЛКК за чинним Законом про запобігання корупції все ще є суб’єктами декларування, адже законопроєкт № 10313 наразі лише готується на підпис голови Верховної Ради України і лише після цього буде переданий на підпис до Президента України. Ймовірність того, що він набуде чинності до кінця кампанії декларування, тобто до 31 березня, невелика.

 

Таким чином, для запобігання потрапляння до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, головам і членам ЛКК рекомендується подавати декларацію.

Звертаємо увагу на те, що, окрім виключення членів ЛКК з-поміж суб’єктів декларування Закону «Про запобігання корупції», у законопроєкті 10313 передбачено пункти про те, що:

  • голови та члени лікарсько-консультативних комісій будуть звільнені від обов’язку подання декларацій лише за умови, що вони не перебувають на інших посадах, які зобов’язують їх подавати декларації;
  • голови та члени ЛКК будуть звільнені від відповідальності за несвоєчасне подання декларацій лише за умови, що вони не перебувають на інших посадах, які зобов’язують їх подавати декларації.

Зазначені норми вступлять в силу після підписання та набрання чинності законопроєкту 10313.