Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

16 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ, решта — на фінальному етапі

Реорганізація бюро судмедекспертизи (СМЕ) в областях передбачає створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління Міністерства охорони здоровʼя України. 16 регіональних бюро СМЕ повністю перейшли до сфери управління МОЗ. А саме: у Вінницькій, Миколаївській, Чернігівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Сумській, Кіровоградській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Полтавській, Закарпатській, Житомирській областях, також у столиці та Київській області. Решта регіональних бюро судмедекспертизи в областях завершують процеси, необхідні для передачі майнових комплексів: зокрема, утворення комісій з передачі майна, документального оформлення (повного переліку майна та інших законодавчих процедур).


«Рішення про передачу цілісних майнових комплексів бюро судово-медичної експертизи з комунальної у державну власність поетапно ухвалюють усі регіони України. Після того, як усі обʼєкти перейдуть зі сфери управління областей на національний рівень, запрацює єдина вертикаль експертизи. Враховуючи, що під час війни навантаження на судово-медичних експертів зростає, діючі та нові лабораторії СМЕ будуть дооснащені сучасним обладнанням. Це дозволить пришвидшити процедуру ідентифікації загиблих, впровадити інноваційні підходи до проведення експертиз відповідно до вимог міжнародного права, що сприятиме ефективному розслідуванню та документації воєнних злочинів, скоєних проти країни та українців», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.


Реорганізація бюро судмедекспертизи в областях та дооснащення наявних лабораторій дозволить проводити нові експертизи, зокрема з використанням молекулярно-генетичних методів (ДНК-експертиза) та сучасних токсикологічних методів досліджень. У ході реорганізації заплановане створення трьох нових лабораторій та дооснащення двох наявних лабораторій, які дозволять проводити ідентифікацію людей за ДНК-ознаками, а також доводити звʼязок певних токсичних чинників із розладами здоровʼя або іншими станами.

Крім того, лікарі-інтерни, які навчатимуться за спеціальністю «Судово-медична експертиза», проходитимуть інтернатуру на базі бюро судмедекспертизи в регіонах. Підготовка міститиме практичне навчання з урахуванням міжнародних стандартів, ознайомлення зі сучасними методами проведення експертиз, документального оформлення та роботи зі сучасним високоточним лабораторним обладнанням. Цього року для лікарів інтернів відкрито 44 вакансії в регіонах за спеціалізацією «Судово-медична експертиза». Навчання триватиме два роки.