Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

13 тисяч щеплень за пів року провели мобільні бригади з вакцинації у 16 громадах

У серпні 2023 року завершилися виїзди мобільних команд з вакцинації, які тривали пів року. За цей час 16 бригад, сформованих при центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та лікарнях восьми областей, об’їхали понад 200 населених пунктів, у тому числі – найвіддаленіші села громад. Робота тривала в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Медичні спеціалісти, що працювали у складі бригад, провели 13 тисяч щеплень, більш як 550 тестів на вірусні гепатити та ВІЛ, тисячі оглядів та консультацій, у тому числі за місцем проживання пацієнтів.

Серед успішних історій – також робота бригади в Мамаївській громаді (Чернівецька область). Там показник вакцинації проти дифтерії і правцю за перше півріччя 2023 року перевищив показник за весь 2022 рік. А бригада Жмеринського ЦПМСД (Вінницька область), регулярно виїжджаючи до місцевого психоневрологічного будинку-інтернату, досягла 100% охоплення його підопічних щепленнями проти COVID-19 і 90% – проти правця та дифтерії. А на  Івано-Франківщині, де багато людей проживають у гірській місцевості, бригади поєднали протиковідну та рутинну вакцинацію, зробивши за пів року більше ніж 2 тисячі щеплень дітям за Національним календарем профілактичних щеплень.

Спеціалісти працювали також і з інформаційною складовою – проводили в громадах інформаційні кампанії для подолання барʼєрів до вакцинації. Для цього залучали до роботи всіх, хто може вплинути на рішення мешканців громади вакцинуватися: лікарів та фельдшерів, старост сіл та голів громад, вчителів, вихователів, соцпрацівників тощо. Просвітницька робота в межах проєкту триває.

 

Довідка: проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров’я України.

Проєкт реалізується у восьми областях: Вінницькій (Жмеринська та Могилів-Подільська громади), Житомирській (Овруцька та Брусилівська), Івано-Франківській (Лисецька та Косівська), Київській (Фастівська та Васильківська), Одеській (Роздільнянська та Маяківська), Тернопільській (Заліщицька та Шумська), Чернігівській (Бахмацька та Козелецька) і Чернівецькій (Сторожинецька та Мамаївська).