Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Україну доставили інноваційний препарат для лікування хворих на мукополісахаридоз

Днями в дитячу лікарню "ОХМАТДИТ" доставили препарат для лікування хворих на мукополісахаридоз. Це вперше Україна закуповує за державний кошт ліки для пацієнтів із ІVА типом цього захворювання.  Раніше пацієнти змушені були лікуватись власним коштом. 

Вартість препарату становить понад 120 мільйонів гривень. Інноваційний препарат – Елосульфаза Альфа – виготовлено американським виробником та зареєстровано у США у 2014 році.

Інноваційні препарати для лікування орфанних захворювань з’являються у світі не часто, адже потребують дорогих компонентів та тривалих клінічних випробувань, а самих пацієнтів, аби покрити витрати за рахунок обсягів замовлень, – небагато. В Україні на обліку стоїть 54 пацієнти із цим захворюванням.

 «Орфанні, чи інакше рідкісні невиліковні хвороби, вимагають від пацієнтів постійної і дуже дорогої підтримувальної терапії, - коментує Тетяна Кулеша, голова ради громадської спілки «Орфанні захворювання України». – Тому так важливо, щоб держава не полишала пацієнтів один на один із хворобою і фінансово підтримувала їх лікування. Ми вітаємо цей крок держави у розширенні доступу пацієнтів до лікування».